Mistrzostwa Polski w karate. Shindo w brązie

Mistrzostwa Polski Młodzieżowców, Juniorów i Juniorów Młodszych w Karate Olimpijskim, które w miniony weekend odbyły się w Poznaniu, miały mocna obsadę. O kolejne medale wzbogacił swój dorobek cieszyński klub KS Shindo.

W tej jednej z najważniejszych w tym sezonie imprez karate, uczestniczyło 35 klubów reprezentowanych przez 199 zawodników. Karatecy znad Olzy zdobyli cztery brązowe krążki. W konkurencji kumite Wiktoria Krystek zajęła trzecie miejsce w grupie juniorów młodszych (waga do 47 kg), Łukasz Polok stanął na najniższym stopniu podium w kategorii młodzieżowców (waga do 75 kg), a Bartosz Czyż wśród juniorów młodszych (waga do 70 kg). W konkurencji kata brąz wywalczyła drużyna juniorek w składzie: Wiktoria Krystek, Maja Borzęcka, Maria Chrośnik.