Sport Wadowice

Mistrzowie bezdroży

Sportowcy zrzeszeni w Ludowych Zespołach Sportowych i uczniowie szkół rolniczych rywalizowali pod Wawelem w Małopolskich Jesiennych Biegach Przełajowych.

W klasyfikacji drużynowej na najwyższym stopniu podium stanęła reprezentacja Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radoczy, o czym zadecydowały doskonale rezultaty zawodniczek i zawodników w rywalizacji indywidualnej. Walczono na dystansach od 1500 do 2500 metrów. W klasyfikacji dziewcząt młodszych złoty medal wywalczyła Julia Kucia (1 klasa  Technikum Logistyki). Reprezentantka ZS CKU uzyskała lepszy czas, niż zawodniczki walczące w starszej kategorii wiekowej!

Wśród chłopców młodszych na drugim stopniu podium stanął Miłosz Dębski (2 klasa Technikum Grafiki i Poligrafii Cyfrowej), a trzecie miejsce wywalczył Bartłomiej Sajdak (klasa 1 Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki). W kategorii chłopców starszych bezkonkurencyjny był Błażej Wdowik (klasa 4 Technikum Grafiki i Poligrafii Cyfrowej), który wygrywając, obronił ubiegłoroczny tytuł mistrza województwa małopolskiego.

Znaczący wpływ na zajęcie przez podopiecznych Włodzimierza Mamonia (nauczyciel wychowania fizycznego w ZS CKU)  pierwszego miejsca w Małopolsce, mieli również pozostali zawodnicy reprezentujący ZS CKU w Radoczy: Filip Abrantowicz, Szymon Balon, Dawid Boro, Julia Dziedzic, Gabriel Frączek, Jolanta Hornik, Jakub Kaczmarczyk, Tobiasz Krupka, Oliwier Kucik, Jan Kwarciak, Julia Orzechowska, Aleksandra Przystał, Marcelina Szypuła i Roman Shekunov.

Zwycięscy otrzymali medale i pamiątkowe dyplomy, a zespół wrócił do Radoczy z okazałym pucharem.