Bielsko-Biała Sport

Mistrzowie crossfitu zjechali do Bielska-Białej

Fot. Marcin Płużek

Do Bielska-Białej zjechali mistrzowie crossfitu. Zawody w tej – zdobywającej coraz większe rzesze zwolenników dyscyplinie sportu – rozgrywane są na terenie „Orlika” w parku Słowackiego.

Rywalizacja rozpoczęła się już wczoraj i potrwa do niedzieli. Do miasta zjechali nie tylko najlepsi polscy crossfiterzy i crossfiterki, lecz także zagraniczni mistrzowie. Bielska impreza uznawana jest za jedne z największych i zarazem najbardziej prestiżowych zawodów crossfit w Polsce. W grodzie nad Białą zawody te rozgrywane są już po raz trzeci. Zmaganiom zawodników towarzyszy wiele dodatkowych wydarzeń i imprez o charakterze zarówno sportowym, jak i rozrywkowym. Nie dziwi więc, że startujących dopingował wczoraj liczny tłum kibiców. Zwłaszcza że wstęp na zawody jest darmowy.

Crossfit to rodzaj aktywności fizycznej łączącej w sobie elementy z różnych dyscyplin sportowych, jak chociażby podnoszenie ciężarów, gimnastyka czy fitness. Dyscyplina charakteryzuje się różnorodnością wykonywanych ćwiczeń i układów wszechstronnie rozwijających ciało, podczas których wykorzystywany jest różnego rodzaju sprzęty sportowy.

google_news