Sport Wadowice

Mistrzowie muld

Nagrody zwycięzcom wręczał wiceprezes Polskiego Związku Kolarskiego Tomasz Kramarczyk. Fot. Archiwum Aquila Wadowice.

Blisko setka zawodników rywalizowała (25 lipca) na olimpijskiej trasie BMX Park Arena w Dzierżoniowie w mistrzostwach Polski BMX.

W kategorii juniorek na najwyższym stopniu podium stanęła zawodniczka Aquili Marika Kudra. – Perfekcyjne przejazdy – komplementuje kolarkę Andrzej Kramarczyk, trener kadry narodowej BMX, prezes wadowickiego klubu. – Pojedynki na torze Mariki z Aleksandrą Ziają reprezentującą podkrakowski klub TS Wilga Golkowice były ozdobą najważniejszej tegorocznej imprezy BMX w Polsce. Co więcej, Marika i Aleksandra uzyskały lepsze czasy, niż zwyciężczyni w kategorii elita Dominika Wolska z Katowic – podkreśla szkoleniowiec.
W kategorii elita mężczyzn wicemistrzostwo Polski zdobył reprezentant Aquili Wojciech Gnojek. – Gdyby nie błąd sędziego, Wojtek mógłby się cieszyć ze złotego medalu – twierdzi Kramarczyk. – W wyniku pomyłki arbitra, nasz reprezentant tuż przed finałem musiał wykonać dodatkowy bieg eliminacyjny.
W kategorii juniorów na trzecim miejscu uplasował się trzeci z reprezentantów wadowickiego klubu – Łukasz Garbień. – Mimo młodego wieku, to zaawansowany technicznie zawodnik – chwali Kramarczyk nastolatka. – Łukasz perfekcyjnie zachowuje się na przeszkodach, nie walczy z nimi, a wykorzystuje do zwiększenia prędkości i wywalczenia lepszego miejsca na torze – podkreśla trener.
Obok zawodników Aquili Ziemię Wadowicką reprezentował również wiceprezes Polskiego Związku Kolarskiego Tomasz Kramarczyk ze Stryszowa wręczając nagrody zwycięzcom.

navigate_before
navigate_next

DG rolety
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments