Sport Żywiec

Mitech Żywiec się obudził!

Fot. Paweł Szczotka

W rozegranej dzisiaj (24 kwietnia) 21. kolejce Ekstraligi kobiet w piłce nożnej Mitech Żywiec pokonał przed własną publicznością Olimpię Szczecin 3:2 (2:1)!

To dopiero drugie zwycięstwo Mitechu w sezonie 2018/2019. Ostatnia wygrana odnotowana została w Żywcu 11 sierpnia 2018 roku z Polonią Poznań 6:3. Oprócz tego żywczanki w całym sezonie zanotowały trzy remisy i aż 16 porażek.

Przed dzisiejszym spotkaniem Mitech zajmował przedostatnie 11. miejsce w tabeli z dorobkiem 6 pkt. i do dziesiątego – AZS Wrocław – tracił 10 pkt.

Do dzisiejszego spotkania z Olimpią Szczecin żywczanki przystępowały z ogromną wolą walki. I udało się! Po bramkach Katarzyny Wnuk (3 min.), Alony Kovtun (22 min.) i Patrycji Rżany (75 min.) Mitech wygrał ze szczecińską Olimpią 3:2! Tym samym konto punktowe wzrosło do 9 “oczek” i do bezpiecznego miejsca – niespadkowego z Ekstraligi – Mitech traci 7 pkt.

Kolejna – 22. kolejka – to ostatnia w rundzie zasadniczej. 28 kwietnia Mitechowi przyjdzie się zmierzyć na wyjeździe z UKS SMS Łódź. Potem tabela zostanie podzielona na dwie części: grupę mistrzowską (od 1. do 6. miejsca) i grupę spadkową (od 7. do 12. miejsca). Ta część rywalizacji rozpocznie się 14 maja. Już wiadomo, że Mitech zagra w grupie spadkowej, a walka o utrzymanie będzie bardzo trudna.

Skład Mitechu w meczu z Olimpią Szczecin: Komosa – Stopka (od 87 min. Liskova), Rżany, Kovtun, Zdechovanova, Wiśniewska, Matyja (od 76 min. Biegun), Wnuk, Smidova (od 82 min. Gruszka), Chrzanowska (od 56 min. Zeman), Warunek (od 65 min. Sykorova).

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
Marek Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Gość
Marek

SUPER i tak dalej.