Sport Żywiec

Mitech Żywiec spada do I ligi

Fot. Paweł Szczotka

Niestety spełnił się “czarny” scenariusz. Kobieca drużyna piłki nożnej Mitech Żywiec po 10 sezonach gry w Ekstralidze na jedną kolejkę przed zakończeniem sezonu spada do I ligi.

W miniony weekend żywczanki w ramach 26. kolejki Ekstraligi mierzyły się na wyjeździe z AZS PSW Białą Podlaską. Aby mieć jeszcze nadzieję na utrzymanie Mitech musiał wygrać i liczyć na przegraną AZS Wrocław z najsłabszą drużyną Polonią Poznań. Jeden z warunków żywczanki spełniły, bo Mitech pokonał AZS PSW Białą Podlaską 4:2 (1:1) po bramkach: Katarzyny Wnuk (2), Marii Smidovej (1) i Patrycji Wiśniewskiej (1). Niestety w rozgrywanym kilka godzin później spotkaniu AZS Wrocław pokonał Polonię Poznań 1:0 i tym samym wrocławianki “przypieczętowały” spadek Mitechu z Ekstraligi do I ligi. Dodajmy, że po aż dziesięciu sezonach gry na najwyższym szczeblu krajowym.

Skład Mitechu z meczu z AZS PSW Biała Podlaska: Komosa – Biegun (od 54 min. Matyja), Rżany, Kovtun, Zdechovanova, Stopka (od 90 min. Prokop), Smidova (od 89 min. Gruszka), Zeman, Wiśniewska, Warunek (od 64 min. Smaza), Wnuk.

Ostatnie spotkanie w Ekstralidze Mitech Żywiec rozegra u siebie z Polonią Poznań w sobotę (8 czerwca) na boisku czarnych-Górala Żywiec przy ulicy Tetmajera. Początek spotkania o 12.00.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments