Smacznie, zdrowo i stylowo Żywiec

Mity i fakty o zdrowiu

„Kampania multimedialna: mity i fakty o zdrowiu, czyli zderzenie metod ludowych ze współczesną medycyną” to projekt, który swoim działaniem ma objąć teren województwa śląskiego, powiatu żywieckiego. Jego centrum znajdzie się we wsi Laliki.

Jest to miejsce dobrze znane, ogólnie dostępne, bez barier dla osób niepełnosprawnych, w którym już był realizowany jeden z projektów Stowarzyszenia Beskidzka Inicjatywa Lokalna. Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem, wsparciem i poparciem lokalnych władz, a także mieszkańców oraz turystów.

Czynnikiem decydującym o lokalizacji przedsięwzięcia są również poniższe dane. Obszar działania zamieszkuje ponad 153 tys. mieszkańców stałych, z tego w wieku powyżej 85 lat żyje mniej niż 1000 osób, w przedziale wiekowym 60-64 lata ponad 4000 osób, a 55-59 powyżej 5000 osób. Z innych danych statystycznych wynika, że dla porównania najdłużej żyje się w dużych miastach, takich jak Warszawa, Wrocław oraz Gdańsk. Najmniej korzystne są małe miasta poniżej 5 tys. mieszkańców, oraz wieś. Polacy wciąż żyją o prawie 3 lata krócej niż przeciętni Europejczycy. Nadal utrzymuje się duża różnica w przeciętnej długości życia pomiędzy kobietami i mężczyznami, ponieważ sięga ona aż 8,5 roku. Według naukowców decydujące znaczenie o długości życia ma miejsce zamieszkania. Wynika to wprost z dostępu do fachowej pomocy medycznej, przygotowania ratownictwa przedmedycznego oraz zdrowych nawyków zarówno żywieniowych jak i ruchu.

Podczas realizacji projektu będą odbywały się także spotkania z lekarzami praktykami, a całość zwieńczy konferencja.

Ćwiczenia

1 – NA KRĄŻENIE

2- PRZECIW NADWADZE

3 – PRZECIW NOWOTWOROM

google_news
Energylandia - praca 2023
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments