Wydarzenia Bielsko-Biała

Młodzi druhowie z całej Polski zmierzą się w bielskim Parku Słowackiego

Migawki z ubiegłorocznej edycji olimpiady. Zdjęcia: Organizatorzy

W sobotę, 10 września, o 10.00 rozpocznie się druga edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych „Fundusze w akcji”. Impreza potrwa do niedzieli.

– Patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz miasto Bielsko-Biała. To już kolejny raz, gdy do Bielskiego Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej zawitają młodzi adepci sztuki pożarniczej z całej Polski – informuje Wojciech Leśny, koordynator przedsięwzięcia.

Młodzieżowe drużyny pożarnicze będą mierzyć się w pięciu konkurencjach wliczanych do klasyfikacji generalnej. Stawką są puchary drużynowe i medale w konkurencjach indywidualnych, a także atrakcyjne nagrody. W tym roku organizatorzy dodali dodatkową konkurencję, która sprawdzi tężyznę psychiczną zawodników. Przed drużynami nowym wyzwaniem będzie wykazanie się wiedzą i polotem literackim w kontekście funduszy unijnych. Na uczestników poza wyzwaniami sportowymi czekają także dodatkowe atrakcje – pokazy sprzętu ratowniczo-gaśniczego, strefa zabawy oraz wizyta (w niedzielę, 11 września) na poligonie strażackim, gdzie będą mogli obejrzeć widowiskowe pokazy.

– Impreza jest także okazją dla okolicznych samorządowców i przedstawicieli organizacji pozarządowych do wysłuchania merytorycznych prelekcji poświęconych funduszom europejskim, a przygotowanych przez ekspertów z Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Po konferencji eksperci pozostaną do dyspozycji słuchaczy – zachęca do udziału Wojciech Leśny.

Celem olimpiady poza rywalizacją sportową jest stworzenie możliwości wymiany doświadczeń opiekunów i wychowawców młodzieży oraz nawiązanie serdecznych kontaktów między młodymi strażakami z różnych regionów Polski. Zeszłoroczna edycja zgromadziła przeszło 250 przedstawicieli młodzieżowych drużyn pożarniczych przy OSP z całej Polski.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments