Młodzi judocy ze Skoczowa powalczyli w Czechach

W sobotę 20 stycznia czwórka zawodników Akademii Judo Sparta Skoczów wystąpiło z dobrymi efektami w Otwartym Pucharze Polski, który odbył się w… Prościejowie, w Czechach.

Oprócz zawodników z Polski w turnieju wystartowali zawodnicy z Czech, Słowacji, Słowenii i Kosowa. Rewelacyjnie zaprezentowała się Helena Wątorek z akademii, która zajęła 2 miejsce w kategorii wagowej 48 kg. Godny uwagi jest fakt, że Helenka jest młodziczką i walczyła w starszej grupie wiekowej juniorek młodszych z dziewczynami o 3 lata starszymi. Wygrała 4 walki przed czasem, a w finale uległa po dobrej walce reprezentantce Słowacji, która na ostatnim EYOF (Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy) zajęła 3 miejsce.
Pozostali zawodnicy ze Skoczowa: Hanna Kolondra, Maciej Sadorski oraz Szymon Staniek tym razem zakończyli udział w turnieju na poziomie eliminacji.
Jest to kolejny medal Pucharu Polski dla Akademii Judo Sparta Skoczów.