Wydarzenia Cieszyn

Młodzi odkrywali uroki Beskidów. Okazją był Górski Rajd Młodzieżowy

Fot. Krzysztof Greń

Już po raz 57. młodzi wraz z oddziałem PTTK Beskid Śląski w Cieszynie ochoczo ruszyli odkrywać uroki Beskidów. Dziewięć drużyn, czyli przeszło 400 osób, powitało wiosnę na trasie górskiego rajdu. Zabawy nie zabrakło.

Górski Rajd Młodzieżowy Powitanie Wiosny w tym roku nawiązywało się do obchodów 100-lecia powstania Głównego Szlaku Beskidzkiego. I tak metę rajdu wyznaczono w Ustroniu, natomiast jej trasa biegła ścieżkami pasma Równicy i Baraniej Góry.

Dzięki akcji Górski Rajd Młodzieżowy Powitanie Wiosny zgłosiło się aż dziewięć drużyn z całego powiatu cieszyńskiego. Tym razem słoneczna pogoda dopisała. Na puchary za najliczniejsze reprezentacje otrzymali: Szkoła Podstawowa nr 1 z Cieszyna, Szkoła Podstawowa z Zebrzydowic oraz Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie.

Nie zabrakło także tradycyjnego konkursu wiedzy o regionie i cieszyńskiej gwarze. W kategorii szkół podstawowych klasy I-V zwyciężyła Estera Macura z Cisownicy. Po piętach deptali jej Mateusz Gaszek oraz Bogusław Wojtyła. W starszych klasach zwyciężyli Hubert Przystupa, Kajetan Kurdun oraz Maciej Dziadek. W kategorii szkół ponadpodstawowych konkurs wygrała Martyna Szczypka, przed Amelią Burawa i Julią Manok (wszystkie ZSEG Cieszyn).

Na laureatów konkursu czekały ciekawe nagrody, w tym Przewodnik Turystyczny Głównego Szlaku Beskidzkiego z okolicznościowym autografem jego autora – Leszka Piekło. Nagrody dla zwycięzców konkursu wręczył sekretarz Cieszyna Stanisław Kawecki wraz z komandorem rajdu Bogusławem Bujokiem.

Organizatorzy zapraszają na jesienną edycję imprezy, która odbędzie się 28 września z metą przy schronisku PTTK na Przysłopie. Zadanie jest współfinansowane ze środków miasta Cieszyna oraz Starostwa Powiatowego w Cieszynie.

Fot. Krzysztof Greń

google_news