Sport Cieszyn

Młodzi pingpongiści z Lesznej Górnej w trakcie bojów

Fot. LKS Lesznianka

W dniach 19 – 21 maja br. Rzeszów stał się areną Mistrzostw Polski Młodzików w tenisie stołowym. Do rywalizacji przystąpili najlepsi zawodnicy z całego kraju. Wśród nich znaleźli się: Michał Pilch i Błażej Lorc z klubu LKS Lesznianka Leszna Górna. Jak im poszło?

Chłopcy reprezentowali swój klub w grze drużynowej oraz Błażej Lorc indywidualnie i w grze deblowej. Mistrzostwa rozpoczęły się od gier drużynowych. Po całodziennych zmaganiach drużyna z Lesznej Górnej wywalczyła 9. miejsce, a o ćwierćfinał stoczyła z zespołem Bogoria Grodzisk Mazowiecki wyrównany pojedynek. Później zdobyli brązowe medale.

– Chociaż przegraliśmy to graliśmy bardzo dobry tenis – mówi ich trener Tomasz Rygiel.

W sobotę rozgrywane były gry indywidualne i deblowe. Błażej Lorc, który startował z numerem 57, trafił w pierwszej rundzie na bardzo dobrego zawodnika, rozstawionego z numerem 5 – Michała Wiśniewskiego z MKS Czechowice. Mimo różnicy w rankingu Błażej prowadził bardzo wyrównany pojedynek, zmuszając przeciwnika do dużego wysiłku. Skończyło się przegraną w stosunku setów 3 – 1, a zawodnik LKS Lesznianka zajął ostatecznie 33 miejsce.
W grze deblowej, razem z Wiktorem Paruchem z KTS Gliwice po zaciętych spotkaniach dotarli do miejsca 13.

– Mistrzostwa Polski Młodzików uważam za bardzo udane. Rywalizując z najlepszymi klubami w kraju osiągamy bardzo dobre wyniki, czyli 9. miejsce w drużynie, 13. miejsce w grze deblowej, 33. miejsce indywidualnie. Zważywszy na to, iż dopiero od 1,5 roku, dzięki pani wójt Goleszowa Sylwii Cieślar, mamy swoją salkę treningową, tworzymy nowe struktury szkolenia dzieci, to nasze wyniki na tym etapie są świetne. Jestem bardzo zadowolony z postawy moich zawodników, za włożony trud na treningach i zaangażowanie – mówi nam trener tego klubu Tomasz Rygiel.

Już w najbliższą sobotę w Częstochowie klub rozpoczynana kolejne starty. Tym razem będą to Mistrzostwa Śląska Żaczek z Wiktorią Cieślar i Magdą Byrtek. Zapowiadają się kolejne emocje.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments