Cieszyn Kultura i rozrywka

Młodzi poeci z Cieszyna

Już po raz trzynasty młodzi poeci zmierzyli się ze sobą w Powiatowym Konkursie Poetyckim im. Jana Kubisza. W tym roku przyświecał im cytat „Żyć dla swej ziemi czynem i miłością”.

W kategorii uczniów klas IV-VI zwyciężyła Marzena Zembik z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Istebnej za wiersz „Szczyty świata”. Drugie miejsce zajęła Anna Głaz ze Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Zebrzydowicach za utwór „Rodzice”, a trzeci był Kacper Staszewski ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Cieszynie z pracą zatytułowaną „Wzmocniona obrazami lekcja wychowawcza”. Wyróżnienia otrzymali: Elwira Kaczmarczyk ze Szkoły Podstawowej w Dzięgielowie za „Mojego bohatera” oraz uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zaborzu: Mateusz Mrzyk za „Herminę Przemyk” i Martyna Siuzdak za „Historię pradziadka”.

W kategorii starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum za najlepsze uznano wiersze – „Babcia” Anny Drabek ze Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Zebrzydowicach oraz „Ks. Leopold Szersznik – Kapłan cesaroków” Kamila Kozyry ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Cieszynie. Drugie miejsca przyznano – Hannie Mika ze Szkoły Podstawowej w Kaczycach za „Jego praca” oraz jej szkolnej koleżance Marcelinie Nowak za „Pomnik”. Na podium znalazły się także utwory „Ten bohater nie nosi peleryny” Wiktorii Sobali z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zaborzu oraz „*** Idzie…” Zofii Sadlok ze Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Zebrzydowicach. Przyznano także wyróżnienia uczniom Szkoły Podstawowej w Dzięgielowie: Stanisławowi Kordalskiemu za „Mistrza” oraz Idzie Szawarze za „Babcię w kapciach” oraz Agacie Pasterny ze Szkoły Podstawowej im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK w Dębowcu za „Ślązaka”.

Autorką fotoreportażu jest Katarzyna Lindert-Kuligowska

TAURON
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments