Wydarzenia Sucha Beskidzka

Można sobie dmuchnąć

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej zakupiło do dyspozycji mieszkańców powiatu trzy samoobsługowe alkomaty. Urządzenia zainstalowane w komendzie powiatowej w Suchej Beskidzkiej oraz w komisariatach w Jordanowie i Makowie Podhalanskim będą ogólnodostępne.

– Oznacza to, że przebadać się nimi będzie mógł każdy kto przyjdzie do jednostki policji i bez angażowania funkcjonariuszy, anonimowo może „dmuchnąć” w urządzenie. Badanie trwa zaledwie kilka sekund i daje dokładną odpowiedź czy osoba przymierzająca się do jazdy może to uczynić bez narażania się na odpowiedzialność karną. Z alkomatów można skorzystać o każdej porze, a znajdować się one będą w poczekalniach – mówi Anna Gąsiorek-Rezler, rzecznik prasowy suskiej policji. 

Zaletą urządzeń jest łatwość ich obsługi. Alkomaty informują o kolejnych krokach, a korzystanie z nich jest bezpłatne. – Mamy nadzieję, że urządzenia przełożą się na zmniejszenie liczby nietrzeźwych kierujących, a tym samym na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Należy zaznaczyć, że zakup tych urządzeń usprawni pracę policjantów i odciąży ich od konieczności przeprowadzania tych czynności, a także dokumentowania ich w odpowiednich rejestrach – zauważa Anna Gąsiorek-Rezler.  

Urządzenia osobiście na ręce komendanta suskiej policji Dariusza Drobnego i jego zastępcy Marcina Wiśniowskiego przekazał starosta suski Józef Bałos. Kosztowały 8 tys. zł.

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments