Wydarzenia Żywiec

Mobilny punkt szczepień ponownie w Żywcu

Fot. Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Tym razem przez dwa dni na Rynku w Żywcu działać będzie mobliny punkt szczepień.

W minioną sobotę (26 czerwca) taki punkt zawitał już na żywiecki Rynek, gdzie w ciągu kilku godzin udało się zaszczepić około 450 osób jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson. Jak informuje wojewoda śląski Jarosław Wieczorek punkt mobilny ponownie zawita do Żywca. Tym razem będzie się można zaszczepić w sobotę (3 lipca) od 10.00 do 18.00, a w niedzielę (4 lipca) od 11.00 do 19.00. Tym razem przygotowano aż 1 500 jednodawkowej szczepionki Johnson&Johsnon.

Prócz tego, osoby, które są już po pierwszym szczepieniu szczepionką Pfizer, w naszym mobilnym punkcie będą mogły się zaszczepić drugą dawką. Przypominamy też, że na szczepienie nie trzeba się rejestrować. Wystarczy przyjść i okazać dowód osobisty, szczepić będą wyłącznie osoby uprawnione oraz przeszkolone, a przed dokonaniem iniekcji pacjent przejdzie standardową kwalifikację – zaznacza wojewoda Jarosław Wieczorek.
google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
rasta
rasta
1 rok temu

W końcu jakieś podsumowanie poprzedniej wizyty mobilnego punktu. Zainteresowanie było duże, kolejka była cały czas. wtedy deklarowane było 500 dawek, skoro zeszło 450 o dobrze, teraz jest 3 razy więcej i powinno iść sprawniej. Dobrze że takie punkty powstają też w mniejszych miastach. Mamy lipiec a akcja mobilnych punktów ruszyła na majówkę, więc 2 miesiące to nie tak duże opóźnienie 😉

obs
obs
1 rok temu

Bardzo dobry pomysł. Takie mobilne szczepienia powinny odbywać się częściej bo nie każdy może się w skazanym dniu zaszczepić . Wiele ludzi jest w delegacjach czy wyjazdach i chętnie by się zaszczepili lecz trafić na dzień szczepień nie każdy może sobie pozwolić.