Wydarzenia Bielsko-Biała

Most w Bystrej już (prawie) gotowy. Oddany zostanie jeszcze w tym roku | ZDJĘCIA

Fot. Marcin Płużek

Nad potokiem Białka w Bystrej trwa budowa mostu drogowego. Prace posuwają się szybko i w praktyce konstrukcja przeprawy spinającej oba brzegi rzeki jest już gotowa. Teraz roboty skupiają się na wykonaniu dróg dojazdowych oraz  nawierzchni na samym moście.

W związku z tym od ponad tygodnia na ulicy Klimczoka w rejonie inwestycji prowadzone są roboty związane z przebudową układu drogowego. Powstaje tam między innymi kanalizacja deszczowa, co wymaga wykonania głębokich wykopów. Powoduje to, iż ulica momentami może być całkiem nieprzejezdna.

Przypomnijmy, nowy most wraz z prowadzącymi doń drogami połączy ulicę Fałata z ulicą Klimczoka, mniej więcej na wysokości (nieco poniżej) pętli autobusowej usytuowanej na końcu ulicy Fałata. Przy okazji przy ulicy Klimczoka powstanie niewielki parking dla turystów. Wszystko ma być gotowe jeszcze w tym roku. O inwestycji oraz związanych z nią kontrowersjach pisaliśmy szerzej w połowie lipca, gdy prace budowlane dopiero ruszały.

google_news
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tom.Info
Tom.Info
8 miesięcy temu

Kiedy nastąpi poświęcenie?

tgb
tgb
8 miesięcy temu

Będzie piękny i wspaniały most, także będzie za to dziękować panu wójtowi

super
super
8 miesięcy temu
Reply to  tgb

…robotnikom, którzy się napracowali, zrobią dobrą robotę jeśli wójt spod mostu wyjdzie cały. Brakuje “wspaniałemu” wójtowi.

super
super
8 miesięcy temu

Jeszcze konstruktor z wójtem musi pod mostem stanąć w potoku i sprawdzić wytrzymałość obciążenia