Wydarzenia Cieszyn

ORLEN Moto Power Show w Wiśle. Tam trzeba być!

Już wkrótce do Wisły zjadą się fani motoryzacji z całej Polski. W dniach 16-17 września (sobota-niedziela) na rynku odbędzie się ORLEN Moto Power Show 2023. W programie między innymi pokazy: samochodów rajdowych, oldtimerów czy monster trucków. Przewidziano również szereg atrakcji dla miłośników jednośladów. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

16-17 września centrum Wisły stanie się na weekend krajową stolicą motoryzacji. Premierowa edycja zbliżającego się wydarzenia pt. „ORLEN Moto Power Show” to spadkobierca cieszącego się popularnością w regionie i organizowanego przez cztery lata GT Festiwalu, który był częścią jednego z najstarszych rajdów w Polsce – Rajdu Wisły, a w jego skład wchodziły m.in. ŚLĄSKA LIGA TERENOWA oraz RALLY CUP.

Główną osią wydarzenia odbywającego się na rynku w Wiśle będą pokazy samochodowe. Uczestnicy ORLEN Moto Power Show zyskają bowiem możliwość objerzenia między innymi: oldtimerów, pojazdów typu supercars, elektryków czy aut po mocnym tuningu. Dla fanów mocniejszych wrażeń i większych samochodowych konstrukcji przewidziano pokazy monstertrucków. W programie wydarzenia znalazła się również prezentacja uczestniczących w Rajdzie Wisły samochodów rajdowych. Impreza ma również wymiary edukacyjny dla całych rodzin, dlatego organizatorzy zadbali o element pokazów bezpieczeństwa na drodze w wykonaniu policji, straży pożarnej, GOPR-u czy oddziałów ratownictwa medycznego.

Zbliżający się ORLEN Moto Power Show będzie również pełen atrakcji dla miłośników jednośladów. To właśnie z myślą o nich organizatorzy zaplanowali pokazy niezwykle atrakcyjnego dla oka TRIAL-u motocyklowego. O szybsze bicie serca uczestników postarają się też specjaliści od FMX, czyli tzw. podniebnych ewolucji na motorach.

– To niezwykłe wydarzenie będzie stanowiło platformę, na której łączą się energia, pasja i duch motoryzacji. Pragniemy, aby nasza impreza była źródłem fascynujących treści i relacji, które zainspirują miłośników sportów motorowych oraz zdrowego stylu życia – przekonuje Marcin Bujok, jeden z współorganizatorów ORLEN Moto Power Show.

W ramach wydarzenia powstanie specjalna strefa Miasteczka “DAKAR RALLY”, gdzie odwiedzający będą mogli poznać tajniki Rajdu Dakar oraz historie polskich reprezentantów, uczestniczących w tym ekstremalnym rajdzie samochodowych po pustynnych bezdrożach. Organizatorzy przygotują także strefę Fan Arena, w której miłośnicy sportów motorowych będą mieli okazję spotkać się ze znanymi postaciami ze świata motosportu, dziennikarzami czy trenerami. Z kolei w Family Arena zapewniona będzie rozrywka dla całych rodzin, w atrakcyjnej formule łączącej motoryzację z edukacją i zabawą.

Dodatkową atrakcją podczas ORLEN Moto Power Show będą pokazy walk MMA w wykonaniu uczestników znanej w całym kraju organizacji FEN (Fight Exclusive Night), promującej walki w MMA i kick-boxingu. Organizatorzy zadbają też o dobre, muzyczne wibracje podczas eventu. W programie przewidziano koncerty Smolastego i Tribbsa, a przez całe wydarzenie o wyższy poziom adrenaliny w naszych żyłach zadba energetyczny DJ Brave.

W sobotę wydarzenie potrwa od 10.00 do 18.00, natomiast od 18.00 do 22.00 odbywać się będą koncerty. W niedzielę ORLEN Moto Power Show również zacznie się o 10.00, a zakończy o 18.00. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Partnerem tytularnym wydarzenia ORLEN Moto Power Show jest ORLEN. W gronie partnerów głównych znaleźli się: KGHM oraz JSW. Partnerem projektu jest Tauron.

Strona wydarzenia: https://www.motopowershow.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=61550731027616
Instagram: https://instagram.com/motopowershow?igshid=NzZlODBkYWE4Ng==
TikTok: https://www.tiktok.com/@motopowershow?_t=8fSaCIOA6PB&_r=1

google_news