Bielsko-Biała Sport Cieszyn Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Motocrossowe emocje

Cieszyn po raz trzeci był areną jednej z rund Mistrzostw Europy w motocrossie. Na torze w Boguszowicach rywalizowali chłopcy w klasach EMX 65 i EMX 85 oraz kobiety w klasie EMX Open. W sumie, w miniony weekend 20-21 maja, startowało 52 chłopców oraz 26 kobiet.

Ogromne brawa zebrała od licznie zgromadzonych kibiców Joanna Miller, która startowała po kontuzji. Dosiadająca motocykla KTM nasza zawodniczka dwukrotnie finiszowała trzecia, co dało jej w generalce miejsce na najniższym stopniu podium. Wygrała Sara Andersen (Dania), a druga była Emelie Dahl (Szwecja).

W grupie chłopców starszych (EMX 85) obydwa wyścigi wygrał Aleksiej Orłow (Rosja), wyprzedzając w generalce swoich rodaków Nikitę Pietrowa i Jegora Frołowa. W grupie chłopców młodszych (EMX 65), ku uciesze kibiców, triumfował Maksymilian Chwalik (obydwa wygrane wyścigi), wyprzedzając Eliseja Oreszkina (Rosja) i Kirilisa Maslovsa (Litwa).

Organizatorami międzynarodowych zawodów motocrossowych był Cieszyński Klub Motorowy we współpracy z Województwem Śląskim, miastem Cieszyn i Polskim Związkiem Motorowym. Patronat medialny sprawowały redakcje „Kroniki Beskidzkiej” i “Głosu Ziemi Cieszyńskiej” oraz portal beskidzka24.pl.

Autorem fotoreportażu jest Krzysztof Marciniuk.