Cieszyn Na sygnale

Motocyklista rekordzista: 2 przestępstwa i 6 wykroczeń za jednym razem

Patrol z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji Cieszynie, zatrzymał do kontroli motocyklistę z powodu przekroczenia prędkości. Jak się okazało, nie było to jedyne wykroczenie kierowcy, a jedno z kilku, nie wliczając przestępstwa posiadania narkotyków i kierowania pojazdem mechanicznym pod ich wpływem…

Policjanci z cieszyńskiej drogówki patrolował ulicę Katowicką w Hażlachu i namierzył przekroczenie prędkości przez motocyklistę. Jechał o 11 km na godz. za szybko. Co ciekawe, podczas jazdy nie trzymał kierownicy… Mundurowi natychmiast go zastopowali, ponieważ takie zachowanie jest skrajnie niebezpieczne.

Podczas kontroli policjanci poinformowali kierującego o kilku popełnionych wykroczeniach. Motocyklista przed zatrzymaniem nie sygnalizował zamiaru zmiany pasa ruchu oraz nie stosował się do znaku poziomego linia jednokrotnie przekraczalna. Wyszło też na jaw, że kontrolowany 35-latek z Rybnika nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem, pojazd nie ma aktualnych badań technicznych, a jego stan techniczny jest niezgodny z obowiązującymi przepisami. Policjanci czujnie obserwowali zachowanie 35-latka, które wzbudziło u nich podejrzenie. Młody mężczyzna sprawiał wrażenie będącego pod wpływem alkoholu lub narkotyków – relacjonuje Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

Został wykonany test, którego wynik potwierdził podejrzenia funkcjonariuszy. 35-latek kierował motocyklem będąc pod wpływem amfetaminy. W trakcie przeszukania policjanci ujawnili przy nim 3 gramy narkotyków. I zabezpieczono krew do badań na zawartość narkotyków. Pojazd został usunięty z drogi na koszt drogowego kaskadera. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, prawo jazdy kierującego oraz – na poczet przyszłej kary – 3000 zł, które miał przy sobie.

35-latek został on zatrzymany. Noc spędził w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut popełnienia dwóch przestępstw: posiadania narkotyków i  kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem środka odurzającego. Za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 lat oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym w kwocie nie niższej niż 5 000 zł. Policjanci za te wszystkie wykroczenia ukarali mieszkańca Rybnika wysokimi mandatami.

KB_ceny
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arek Barek
Arek Barek
2 miesięcy temu

To bezprawie ponieważ zgodnie z prawem kanonicznym nie był świadom popełnionych wykroczeń wiec nie może być karany Ukarani powinni zostać policjanci za stosowanie niewłaściwego prawa

Emil
Emil
2 miesięcy temu
Reply to  Arek Barek

Czemu się nie leczysz?

e_mil
e_mil
2 miesięcy temu
Reply to  Arek Barek

Według prawa kanonicznego grozi mu zsyłka do innej parafii !