Smacznie, zdrowo i stylowo Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Na czasie Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Movember. Mężczyzno, czas się przebadać!

Fot. mat. pras.

Dużo mówi się o badaniach profilaktycznych dla kobiet, ale nie wolno zapominać, że w tym samym stopniu co płci pięknej, temat ten dotyczy także mężczyzn.

MOVEMBER to kampania mająca na celu rozpowszechnianie działań przeciwnowotworowych. Oscyluje wokół ważnych tematów, a mimo to, odbiorcom jest przedstawiana w nieco zabawny sposób.

Listopad, który z przymrużeniem oka nazywany jest “wąsopadem”, to miesiąc kładący szczególny nacisk na temat “męskich nowotworów”. Panie powinny być wsparciem dla swoich partnerów i mobilizować ich, by zadbali o swoje zdrowie. Wizyta u lekarza w celu przebadania się jest aktem odwagi. Pamiętajmy – “Lepiej zapobiegać, niż leczyć“.

Movember to ruch międzynarodowy, którego zadaniem jest zmiana podejścia mężczyzn do zdrowia intymnego.

W ramach kampanii mężczyźni zapuszczają wąsy, a wszystko po to, by wzbudzić zainteresowanie tematem badań profilaktycznych, ale też solidaryzować się, zapoczątkować rozmowy o profilaktyce, zachorowalności, ewentualnym przebiegu leczenia, mi. n. nowotworu jąder, sutka, czy prostaty.

Warto dowiedzieć się więcej o całej akcji. Więcej informacji https://mosznowladcy.pl/

google_news