E-edukacja Cieszyn

Można polecieć na Marsa. Tak jak zrobili to uczniowie w Kończycach Wielkich

Fot. Pixabay.com

Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kończycach Wielkich wzięli udział w całodniowych zajęciach z edukatorami Centrum Nauki Kopernik. E-Planetobus zabrał ich… na Marsa.

E-Planetobus to interaktywny pokaz nieba na żywo. Przy jego pomocy pracownicy Centrum Nauki Kopernik udowadniają, że nie trzeba mieć ogromnego teleskopu, aby zostać badaczem kosmosu. Każdy bowiem może obserwować niebo i poznawać zagadnienia związane z kosmosem. W czasie zajęć online uczniowie mają szansę odwiedzić Układ Słoneczny i gwiazdozbiory widoczne aktualnie na niebie, a także wybrać się na wycieczkę w kierunku wybranej przez siebie planety czy poznać historię eksploracji Czerwonej Planety. Każde dziecko ma także możliwość poznania podstawowych zwrotów kosmicznych w języku migowym.

Zajęcia online e-Planetobus są częścią programu „Nauka dla Ciebie”, który jest wspólną inicjatywą Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik. Misją organizatorów jest wsparcie szkół i uczniów w nauczaniu zdalnym. W tym roku z zajęć skorzystało już ponad 2700 dzieci, a do końca roku będzie ich kilkanaście tysięcy.

Celem programu „Nauka dla Ciebie” jest wsparcie merytoryczne nauczycieli oraz popularyzacja nauki wśród uczniów poprzez aktywności oparte na samodzielnym eksperymentowaniu. W tym roku, w związku z nowymi wyzwaniami, przygotowane zostały specjalne zajęcia online. Są one angażujące, bezpieczne oraz doskonale wpisują się w podstawę programową. Nie wymagają też dodatkowego przygotowania ze strony nauczycieli. Są też bezpłatne. Sprawdzą się w systemie zdalnym, stacjonarnym i hybrydowym. Skorzystać z nich mogą szkoły z mniejszych miejscowości. Chętni mogą się rejestrować na stronie www.naukadlaciebie.gov.pl

Ekosolar2_desktop
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments