Wydarzenia Czechowice-Dziedzice

MPK Czechowice-Dziedzice zmieni ceny biletów

Fot. UM Czechowice-Dziedzice

Od stycznia 2022 roku Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach wprowadzi modyfikację taryfy biletowej wraz z podwyżką cen niektórych biletów.

Najtańszy bilet normalny na strefę pierwszą (obejmującą gminę Czechowice-Dziedzice) podrożeje z 3 zł do 3,40 zł, a bilet z drugiej strefy (obejmującej gminę Czechowice-Dziedzice, Bielsko-Biała i gminę Jasienicę) z 3,40 zł do 4 zł. Bilet 24-godzinny będzie można nabyć po podwyżce za 14 zł, a 7-dniowy za 30 zł.

Najmniej odczują podwyżkę osoby korzystające z biletów okresowych. Celem uelastycznienia oferty biletowej, w zamian biletów miesięcznych i trzymiesięcznych, wprowadzamy odpowiednio bilety 30-dniowe i 90-dniowe. Zastąpienie biletów miesięcznych, elastycznymi dla pasażerów biletami 30-dniowymi i 90-dniowymi, umożliwi nabycie tych biletów na dowolny, wskazany przez pasażera, okres 30 lub 90 dni. Co należy podkreślić, osoby które stale korzystają z czechowickiej komunikacji i korzystają z biletów długookresowych 90-dniowych, w ogóle nie odczują podwyżki, ponieważ bilety te nie podrożeją – informuje czechowickie MPK.

Nowością będzie bilet weekendowy sobotnio-niedzielny „Rodzina 3+” w cenie 14 zł. Osobami uprawnionymi do zakupu tego biletu będą rodzice lub opiekunowie prawni (oboje lub jeden) posiadający kartę Rodzina 3+, podróżujący z co najmniej jednym dzieckiem.

Dodatkowo, wyłącznie dla placówek oświatowych, wprowadzamy bilet grupowy szkolny, dla zorganizowanych grup uczniów szkoły podstawowej lub ponadpodstawowej. Bilet będzie dostępny dla 10 osób, w tym jednego opiekuna, w cenie 28 zł za przejazd tam/powrót – dodaje przewoźnik.

Zmiany cen tłumaczone są znacznym wzrostem cen paliwa i materiałów eksploatacyjnych. Jak zaznacza przewoźnik poprzednie zmiany cen miały miejsce blisko 10 lat.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
8 miesięcy temu

Tak ciężko napisać zamiast zmieni – podwyższy? Jesteśmy przyzwyczajeni, same są takie usprawiedliwione zmiany cen.