Wydarzenia Wadowice

Mucharz: Przewodniczący zrezygnował z mandatu

Mirosław Wójcik. Fot. Bogdan Szpila

Podczas dzisiejszej sesji Rady Gminy w Mucharzu (29 września) przewodniczący Rady Gminy Mirosław Wójcik zrezygnował z funkcji przewodniczącego Rady oraz mandatu radnego.

Mirosław Wójcik poprowadził obrady tylko kilka minut. Po odczytaniu krótkiego komunikatu o przyczynach swojej rezygnacji zarządził przerwę, aby wiceprzewodnicząca Marta Czechowicz mogła przygotować się do dalszego prowadzenia obrad. Po przerwie Wójcik nie uczestniczył w obradach.

Uzasadniając wniosek, Mirosław Wójcik stwierdził między innymi: „Za wspieranie trudnych, niepopularnych wśród społeczeństwa niezbędnych reform w gminie spotkałem się z krytyką, mimo, że postępowałem zgodnie literą prawa. Swoje zaangażowanie przypłaciłem ostracyzmem wśród części społeczeństwa, a także kłopotami zdrowotnymi. Od pewnego czasu spotykałem się z coraz większymi trudnościami w prezentacji swojego zdania, we współpracy z organami gminy, z jednostkami pomocniczymi gminy, a także z samymi radnymi. Zdarzenia te spowodowały, że zrozumiałem, iż sposób sprawowania funkcji i mandatu dla społeczności gminy wyczerpał się. Kierując się zasadami uczciwości i poszanowania koncepcji samorządowej rezygnuję z funkcji przewodniczącego i mandatu radnego. Mam nadzieję, że w nowej formule i z nowym przewodniczącym Rada będzie z należnym szacunkiem i z dobrymi intencjami pracować na rzecz społeczności gminy Mucharz.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu

Jeśli dotychczasowy sposób sprawowania funkcji i mandatu dla społeczeństwa gminy wyczerpał się – naturalnym krokiem jest zmiana sposobu a nie ucieczka.

Marlakorba
Marlakorba
3 lat temu
Reply to  Hermenegilda

Jasne zmiana sposobu jakiego sposobu i z kim tam wogole współpracować sprzeciwisz się raz nie będzie po ich myśli bo jesteś mądrzejszy i chcesz dobra dla mieszkańców to jesteś zerem. To jak walka z wiatrakami szkoda nerwów na taką bandę tam nigdy nic się nie zmieni. Szacun za taką postawę mało kogo by było na Nią stać!

Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu
Reply to  Marlakorba

Czy radny decydując się na objęcie mandatu nie znał środowiska? Stwarza duży problem nowych wyborów.

Marlakorba
Marlakorba
3 lat temu
Reply to  Hermenegilda

Najlepiej jakby się podporządkował całemu środowisku , przybrał ich pokrój i siedział tam tylko po to żeby siedzieć. To ja dziękuje bardzo. Przynajmniej będzie miał czyste sumienie.

Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu
Reply to  Marlakorba

Jaka zmiana sposobu? Np.wycofać się z przewodniczenia (łatwe, bez kosztów), zostać zwykłym radnym do końca kadencji i głosować przy projektach uchwał sprzecznych z sumieniem – przeciw lub wstrzymał się. W następnej kadencji nie przystępować do kandydowania. Gmina Mucharz nie jest wyjątkowa co do środowiska.

Marlakorba
Marlakorba
3 lat temu
Reply to  Hermenegilda

I patrzeć na tych ludzi. Żal.

Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu
Reply to  Marlakorba

Nie z takim nastawieniem idzie się do pracy w samorządzie. Tam nie ma tylko laurek. Nie znam człowieka i otoczenia ale ze zdjęcia widać, że jest dorosły.