Wydarzenia Wadowice

Mucharz: Samorządowcy w komplecie

Lucyna Zalewska. Fot. Bogdan Szpila

Podczas wtorkowej sesji Rady Gminy w Mucharzu ślubowanie złożyła Lucyna Zalewska wybrana w wyborach uzupełniających.

Wybory uzupełniające były efektem rezygnacji końcem ubiegłego roku z funkcji radnego Mirosława Wójcika (sprawującego również funkcję przewodniczącego Rady Gminy). Nowa radna nie jest nowicjuszem w samorządzie. Zalewska dwukrotnie była radną, sprawowała również funkcję wiceprzewodniczącej Rady Gminy w Mucharzu (za kadencji wójta Wacława Wądolnego), przez wiele lat „prezesowała” Ludowemu Zespołowi Sportowemu „Cis” w Jaszczurowej, była wiceprezesem Stowarzyszenia LGD „Gościniec”, a także wieloletnią członkinią rady sołeckiej w Jaszczurowej.

We wtorek, 24 lutego Lucyna Zalewska złożyła ślubowanie. Radna zapowiada, że sprawujac mandat szczególną uwagę zwróci na zagospodarowanie okolic Jeziora Mucharskiego. – Mamy do wyboru mieszkać w kolonii eksploatowanej gospodarczo przez przyjezdnych, bądź być gminą czerpiącą pełnymi garściami z turystyki. Jezioro Mucharskie to ogromna szansa na rozwój całego regionu – twierdzi radna, zapowiadając starania, by gmina wreszcie zaczęła zarabiać dzięki turystyce.

Energylandia - praca 2021
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Z tak wielkim doświadczeniem nowej radnej na pewno będzie skok jakościowy w gminie. Jezioro Mucharskie nie ma wyjścia, musi zarabiać dla gminy.