Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Mundurowi z Podbeskidzia protestowali w stolicy (aktualizacja)

Fot. ZT NSZZ Policjantów OPP w Katowicach

W Warszawie odbyła się manifestacja pracowników służb mundurowych. Jeszcze nigdy tylu śląskich policjantów nie wyjechało do stolicy, by walczyć o poprawienie warunków pracy i płacy.

– To protest o największej skali od czasu powstania policji. Są z nami także strażnicy graniczni, celnicy i strażacy. Tylko z województwa śląskiego wyjechało 50 autokarów. W sumie do Warszawy dotarło około trzech tysięcy śląskich policjantów – mówi „beskidzkiej24” Maciej Dziergas, wiceprzewodniczący zarządu wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Śląskiego.

Fot. Zarząd Główny NSZZ Policjantów

Z bielskiego garnizonu do Warszawy przyjechało około stu policjantów, z żywieckiego – około sześćdziesięciu.

Mundurowi nie są zadowoleni z propozycji rządu i domagają się 650-złotowej podwyżki. – Nie odejdziemy od tego. Młody policjant w banku nie ma zdolności kredytowej. Odchodzą doświadczeni funkcjonariusze, a mało kto chce rozpocząć służbę. Stąd wakaty – tłumaczy wiceszef śląskiego związku, który podkreśla, że protest nie ma charakteru politycznego.

Fot. Zarząd Główny NSZZ Policjantów

Aktualizacja

Związkowcy wskazują na spokojny przebieg manifestacji, co dowodzi tego, że policjanci, którzy dbają o porządek sami stanowią wzór pod tym względem. Jeszcze przed protestem ostrzegali, że policjanci będą nagrywani między innymi przez środowiska narodowe i… kibolskie. Obawiali się prowokacji, więc apelowali o trzymanie nerwów na wodzy..

Manifestacja po złożeniu petycji w Pałacu Prezydenckim, w którym prezydenta Polski nie było, udała się pod siedzibę premiera, którego… także nie było. Tam wystąpili liderzy związkowi i ich goście. Telewizja publiczna, w przeciwieństwie do mediów prywatnych, uznała, że 30-tysięczna (informacja organizatorów) manifestacja nie zasługuje na transmisję na żywo.

Fot. Zarząd Główny NSZZ Policjantów

google_news
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
niezmienny
niezmienny
5 lat temu

każdy obywatel ma prawo do równego traktowania przez organy władzy państwowej, tak mówi konstytucja RP,
więc każdy powinien iść na emeryturę po osiągnięciu takiego samego wieku emerytalnego, czy jest szansa ze kiedykolwiek wyrosniemy z komunizmu ? komunizm w Polsce to druga przestrzen, i bardziej silna niz kiedykolwiek ,

maurycy
maurycy
5 lat temu

Były dzieci niepełnosprawne, pielęgniarki, lekarze rezydenci itd. zatem przyszedł również czas na mundurowych. Kto kolejny? Nie wprowadzamy zmian w systemie a podwyżka to tylko chwilowe załatwienie sprawy. Za jakiś czas będzie powtórka z rozrywki.

St@n
St@n
5 lat temu

Przez przypadek włączyłem na chwilę reżimową TVPis i dowiedziałem się, że była to manifestacja poparcia służb mundurowych dla pislamskiego rządu. Myślałem, że umrę ze śmiechu. Nawet za PRL takich głupot Urban nie opowiadał. Kto może być głupszy od pislamskiego polityka oczywiście jego wyborca. Gdzie się rodzą takie ograniczone umysłowo istoty bo ludźmi nazwać ich nie można.

Franuś
Franuś
5 lat temu

Po aktualizacji kwestia: odpowiedzialność za niewszczynanie burd praktyczna bo kto by interweniował gdyby policjanci wszczęli burdy? Koledzy policjanci czy też może kibole aby przywrócić porządek? Nie musiał być sam prezydent ani premier ale ktoś z rządu (ministerstwa) powinien do policjantów wyjść. Może pani wicepremier, która pochodzi z rejonu.

maurycy
maurycy
5 lat temu
Reply to  Franuś

Jest jeszcze wojsko USA, w razie konieczności Wielki Brat Ameryka pomoże.

Obserwator
Obserwator
5 lat temu

Policjanci zamiast patrolować miasto siedzą przed telewizorami na komendach i komisariatach.
Po co tam telewizory?

Franuś
Franuś
5 lat temu
Reply to  Obserwator

No to widać, że w Milówce budują nowoczesny komisariat dla dzielnicowych, który chyba będzie wyposażony w telewizory. Muszą oglądać telewizję bo może podadzą tam coś o przestępstwach. Jest to też środek na odstresowanie. Tutaj protest, że policjanci biedni a tam wydaje się miliony. Inna kasa?

Tonny Montana
Tonny Montana
5 lat temu

To, że powinni zarabiać więcej, to się zgodzę. Ale z żądaniami emerytury w wieku 40 lat to im odwaliło. Całe społeczeństwo pracuje niemal do śmierci a oni chcą żerować ich kosztem – brać emeryturę za młodu i znaleźć kolejną pracę. TO jakaś kpina. Ale w tym coraz bardziej komunistycznym państwie wszystko jest możliwe. Policjanci nie pracują w Brazylii gdzie się walczy o życie, tylko mają spokojną robotę jak wszyscy inni