Bielsko-Biała Sport Cieszyn

Murańka wygrał Puchar Beskidów

W miniony weekend, po 28 latach przerwy, ponownie rozegrano Puchar Beskidów w skokach narciarskich. Wygrał Klemens Murańka.

Puchar Beskidów składał się z trzech konkursów. Pierwszy rozegrano 18 sierpnia w Szczyrku. Zwyciężył Aleksander Zniszczoł przed Klemensem Murańką i Słoweńcem Miranem Zupancicem. 19 sierpnia rywalizowano na skoczni w Wiśle. Wygrał Miran Zupancic, drugi był Klemens Murańka, a trzeci Włoch Alex Insam. Finałowy turniej Pucharu Beskidów odbył się 20 sierpnia w czeskim Frensztacie. Triumfował  Maximilian Steiner z Austrii. Na drugim stopniu podium stanął Szwajcar Andreas Schuler, a na trzecim Klemens Murańka. W klasyfikacji generalnej Pucharu Beskidów zwyciężył Klemens Murańka pokonując Słoweńców Mirana Zupancica i Ziga Jelara.