Bielsko-Biała Cieszyn Kultura i rozrywka Żywiec

Muzeum Śląska Cieszyńskiego. Koszycki. Fotografie

Fot. Krzysztof Marciniuk

W środowe późne popołudnie, 11 grudnia, odbył się wernisaż wystawy “KOSZYCKI – Fotografie”. Ekspozycja dostępna jest do końca stycznia 2020 roku w Galerii Wystaw Czasowych Muzeum Śląska Cieszyńskiego.

Aparat fotograficzny wziął do ręki jako 10-latek i już go nie odłożył. Świat, a szczególnie ludzi, postrzega odtąd przez obiektyw. Postrzega i utrwala. Fotografia zafascynuje go tak bardzo, że choć nie od razu i nie bez przeszkód, zwiąże się z nią do końca życia.

Fotografował dla lokalnych czasopism i ogólnopolskich periodyków. Rejestrował głównie wydarzenia kulturalne, a szczególnie koncerty. Na wystawie zobaczymy unikatowe fotografie Czesława Niemena, Maryli Rodowicz, Anny German, Zbigniewa Wodeckiego

i innych gwiazd polskiej estrady z lat 70. minionego wieku.  Dla średniego i starszego pokolenia ta wystawa dostarczy wzruszeń i wspomnień.

Był artystą fotografikiem życia i świata muzycznego oraz twórcą, którego prace pozostaną trwałym śladem cieszyńskiego życia artystycznego – zauważa Adam Połednik, współorganizator wystawy.

Adam Koszycki praktycznie całe życie (wyjątkiem pobyt w Paryżu) spędził w Cieszynie. Tu mieszkał, pracował, tu zmarł. 9 lutego przyszłego roku minie 10. rocznica jego śmierci.

Autorem fotoreportażu jest Krzysztof Marciniuk.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments