Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Muzyczni Geniusze. Pierwszy taki konkurs

22 kwietnia 2023 roku odbędzie się I Otwarty Konkurs Instrumentalistów i Wokalistów Amatorów pod nazwą „Muzyczni Geniusze”. To pierwsze tego typu wydarzenie w naszym powiecie.

Organizatorzy mówią, że inicjatywa konkursu wzięła się z braku takich przeglądów dla muzyków pasjonatów-amatorów w okolicy. Celem konkursu jest między innymi propagowanie i upowszechnianie kultury muzycznej w społeczeństwie, ze szczególnym naciskiem na działania amatorskie, a także zachęcenie do większej aktywności instrumentalistów i wokalistów amatorów oraz placówek, które ich kształcą. To okazja do doskonalenia poziomu artystycznego, konfrontacji umiejętności, wymiany doświadczeń i nawiązywania kontaktów, ale przede wszystkim poszukiwanie, wspieranie i promocja osób szczególnie utalentowanych.

Formuła konkursu została stworzona na wzór Talent Show, w konwencji „open”, bez ograniczeń i kategorii wiekowych. Do udziału zaproszeni są więc zarówno młodsi, jak i starsi gminy Kozy, powiatu bielskiego, województwa śląskiego, a nawet całej Polski.

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest lokalna firma zajmująca się pozaszkolną edukacją artystyczną Centrum Muzyczno-Artystyczne Fasolakids prowadzone przez Państwa Katarzynę i Sebastiana Kasiuba. Centrum od 2016 roku kształci dzieci, młodzież oraz dorosłych w zakresie nauki gry na instrumentach klawiszowych (pianino, keyboard, akordeon), gitarach (klasycznej, elektrycznej, basowej), skrzypcach, perkusji oraz wokalu z emisją głosu. Centrum ma w swojej ofercie również autorskie programy z języka angielskiego dla dzieci – English4kids oraz umuzykalniające zajęcia dla najmłodszych – Muzykolaki.

Pomysł zorganizowania konkursu „Muzyczni Geniusze” spotkał się z aprobatą władz Gminy Kozy. Koncert objął honorowym patronatem Wójt Gminy Kozy Jacek Kaliński. Patronat medialny objęły między innymi „Kronika Beskidzka” oraz portale internatowe bielsko.biała.pl i beskidzka24.pl.

Organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji i niespodzianek zarówno dla uczestników, jak i słuchaczy. Regulamin konkursu można znaleźć na stronie organizatora www.fasolaki.pl. Ilość miejsc jest ograniczona.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Glorian
Glorian
7 dni temu

Myślę, że fajny konkurs, na pewno bardziej ambitny niż wszystkie obecne bezmózgie show.

EMILIANIEK
EMILIANIEK
8 dni temu

Bez ograniczeń wiekowych? Nie wiem czy to dobry pomysł. 5 latek na tym samym poziomie skali co 30 latek?

super
super
7 dni temu
Reply to  EMILIANIEK

Skala będzie różna. Na początku Kozy, bo firma mieści się w Kozach, materiał na wpół w miejscu “Artykuł sponsorowany”. Ja to bym rozszerzył: “a nawet z Europy”.