Wydarzenia Cieszyn

Wieczór przy klimatycznej muzyce! Trwa Festiwal Teatralny Bez Granic | ZDJĘCIA

fot. Małgorzata Krawczyk

W czwartek, 6 października 2022 roku w Cieszyńskim Ośrodku Kultury “Dom Narodowy”, w ramach 31. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Bez Granicorganizowanego po obu stronach Olzy przez Stowarzyszenie Solidarność Polsko-Czesko-Słowacka Oddział Regionalny w Cieszynie oraz czeskocieszyńskie stowarzyszenie Člověk na hranici, odbył się koncert zespołu Tricolor. 

Wieczór przy klimatycznej muzyce zapewniła nam Iwona Loranc, Krzysztof Maciejowski i Jan Stachura.

Wokalistką zespołu jest obdarzona aksamitnym głosem Iwona Loranc, pochodzącą z Bielska Białej.  Specjalizuje się w piosence poetyckiej. Z wykształcenia jest animatorką filmów animowanych. W 2002 roku zdobyła nagrodę Grand Prix Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. W tym samym roku triumfowała także na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie oraz na festiwalu FAMA w Świnoujściu. Formację Tricolor stworzyła wraz z gitarzystą Janem Stachurą oraz Krzysztofem Maciejowskim – skrzypkiem i kompozytorem, który ma bogaty dorobek w zakresie muzyki teatralnej.

W późniejszym czasie wokalistka rozwijała indywidualną karierę artystyczną. Współpracowała z Grzegorzem Tomczakiem, Mariuszem Lubomskim oraz Katarzyną Groniec. Jej utwór „Szukałem Cię wśród jabłek”, w którym wystąpiła w duecie z Grzegorzem Tomczakiem, w roku 2009 utrzymywał się przez kilka tygodni na pierwszym miejscu Listy Przebojów Trójki. Od niedawna Iwona Loranc, Krzysztof Maciejowski i Jan Stachura ponownie występują wspólnie na scenie jako zespół Tricolor.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments