Kultura i rozrywka Sucha Beskidzka

Muzyka baroku i nie tylko w Hucisku – ZDJĘCIA

Fot. GOK Stryszawa

Niezwykła muzyka XV Beskidzkiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej rozbrzmiała tym razem w kościele w Hucisku.

To był drugi z pięciu koncertów zaplanowanych w tegorocznej edycji festiwalu. W świątyni w Hucisku przed zgromadzoną publicznością zaprezentował się zespół „Musica Graziosa” w składzie: Katarzyna Wiwer (sopran), Agnieszka Kaczmarek-Bialic (harfa) i Paulina Tkaczyk-Cichoń (klawesyn, flet traverso).

– Koncert, jak każdy w ramach festiwalu, był wyjątkowy i niepowtarzalny. W programie obok kompozycji okresu baroku znalazł się utwór „Krzak bzu” Sergieja Rachmaninowa a także współczesne, przepiękne kompozycje Wojciecha Kilara jak wokaliza z filmu „Dziewiąte wrota”, „Ave Maria Andina” José Bragato i „Taniec motyli” w kompozycji na harfę samej wykonawczyni Agnieszki Kaczmarek-Bialic – informuje Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie.

Kolejne koncerty planowane są: 14 lipca (g. 17.00) – kościół św. Józefa Robotnika w Zawoi Przysłop, 4 sierpnia (g. 17.00) – kościół św. app. Piotra i Pawła w Lachowicach i 8 września (g. 16.30) – kościół św. Anny w Stryszawie Górnej.

Patronat honorowy nad festiwalem sprawuje profesor Wojciech Widłak, rektor Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, a kierownikiem artystycznym festiwalu jest organista Wacław Golonka z Akademii Muzycznej w Krakowie. Organizatorzy festiwalu to: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie i wójt gminy Stryszawa Rafał Lasek, a współorganizatorzy: parafie w Krzeszowie, Lachowicach, Stryszawie, Zawoi Zakamieniu i Hucisku oraz Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi. Natomiast partnerem festiwalu jest Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie oraz Szkoła Muzyczna I stopnia w Suchej Beskidzkiej.

Fot. GOK Stryszawa

Fot. GOK Stryszawa

Fot. GOK Stryszawa

Fot. GOK Stryszawa

Fot. GOK Stryszawa

Fot. GOK Stryszawa

Fot. GOK Stryszawa

Fot. GOK Stryszawa

Fot. GOK Stryszawa

Fot. GOK Stryszawa

google_news