Wydarzenia Bielsko-Biała

MZD ma własne zdanie na temat korków w Bielsku-Białej

Fot: Kuba Jarosz

Po raporcie międzynarodowej firmy badającej natężenie ruchu w wybranych miastach na świecie, w tym w Bielsku-Białej, Miejski Zarząd Dróg twierdzi, że korki są u nas mniejsze niż to wskazano we wspomnianym raporcie

Według firmy Tom Tom Index w Bielsku-Białej jeździ się gorzej niż w Katowicach, a lepiej niż w Łodzi, czy Warszawie. Generalnie miasto zostało sklasyfikowane na 11 miejscu pod względem zakorkowania ulic wśród badanych polskich miast i na 267 miejscu wśród 416 objętych monitoringiem miast na świecie.

–  Wyciąganie wniosków z tak przeprowadzonego raportu jest obarczone sporym błędem i nie potwierdza się chociażby w pomiarach prowadzonych z użyciem monitoringu wizyjnego i odczytach z pętli indukcyjnych na sieci dróg objętych takim monitoringiem – twierdzą tymczasem w MZD. – Należy podkreślić, że wzrost zatłoczenia jest wprost uzależniony od natężenia ruchu, które w stosunku do 2018 r. wzrosło w Bielsku-Białej o 1,62 punktu procentowego.

W oświadczeniu MZD wskazano też, że pomiary, które wykorzystano w rankingu prowadzone były w czasie, kiedy w mieście trwały drogowe inwestycje.

2
Skomentuj

avatar
2 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
2 Komentarzy
MarcinKrzysztof Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marcin
Gość
Marcin

Powodem korków w Bielsku są najgorzej synchronizowane światła drogowe. Przejeżdżając główna drogą stoi się na wszystkich światłach. Coś takiego jak zielona fala zarządcy dróg jest zupełnie obce.

Krzysztof
Gość
Krzysztof

Proponuję wprowadzić płatne strfy tak jak w Londynie. Zlikwidować przejcie dla pieszych między sklepami sfera