Wydarzenia Bielsko-Biała

MZK Bielsko-Biała i ograniczenia w autobusach

Fot. MZK Bielsko-Biała

Ograniczenia liczby pasażerów w autobusach staje się problematyczne dla przewoźników. Jak w tej sytuacji radzi sobie spółka MZK Bielsko-Biała?

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów liczba pasażerów w autobusach została ograniczona do 30 procent wszystkich miejsc siedzących i stojących.

To problematyczna sytuacja dla naszej spółki, ale też dla wszystkich przewoźników w Polsce, bo w zasadzie, żeby zaspokoić całkowicie potrzeby przewozowe, trzeba by każdy autobus zastąpić dwoma, trzema. Żaden przewoźnik w kraju nie jest logistycznie przygotowany do takiej sytuacji – mówi prezes MZK Hubert Maślanka.

Jak podkreśla spółka robi wszystko, aby zminimalizować niedogodności dla podróżnych.

Na razie trwa analiza, na które linie autobusowe zapotrzebowanie jest największe. W pierwszej kolejności skupimy się na zapewnieniu dojazdu mieszkańcom do pracy i szkoły. Na najbardziej obleganych liniach uruchomimy kursy bisowe. W trasy wyjadą także wszystkie nasze autobusy przegubowe.  Prawdopodobnie, niestety, odbędzie to kosztem innych kursów, które na przykład w weekendy nie cieszą się aż tak dużą popularnością. Trzeba pamiętać, że każdy dodatkowy kurs generuje koszty, za które płaci miasto. Sytuacja epidemiczna odbiła się także na finansach miasta, dlatego konieczne są bardzo szczegółowe analizy wprowadzanych korekt – dodaje prezes Hubert Maślanka.

Pierwsze zmiany w rozkładach jazdy zostały już wprowadzone. Kolejne pojawią się w najbliższych dniach.

Fot. MZK Bielsko-Biała

 

KBszpital
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arek
Arek
11 miesięcy temu

Komunikacja autobusowa dawno powinna być zlikwidowana……..wystarczy rower który każdy posiada lub tzw. szłabcug czyli własne nogi ….. będzie ekologicznie i zdrowo

Koronawirus
Koronawirus
11 miesięcy temu

Tak się fajnie pieprzy tutaj teoretycznie Ale z praktyką nie ma to nic wspólnego. Ludzie są uzależnieni od komunikacji autobusowej i muszą jakoś dojechać do pracy i z niej wrócić. Głupotą jest ograniczenie miejsc i niby czekanie na następny autobus. Bo nikt kto wchodzi do autobusu nie będzie rachował ile ludzi jest w środku i ile wysiada. Ja wiem że robicie z nas debili i to w biały dzień i pomaga w tym Rząd który jest oderwany od rzeczywistości i nie bardzo wie co robi. Zza biurka łatwo się steruje i tworzy dyrektywy,rezolucję czy restrykcje. W rzeczywistości natomiast wypada wszystko… Czytaj więcej »

Wojtek
Wojtek
11 miesięcy temu

Gratulacje pomysłu informacji dla pasażerów- wywieszki od Prezesa MPK.! , a gdzie jest informacja ile to jest 100%, ażeby przed wejściem pasażer dokładnie policzył 🙂 . W innych miastach jest w info konkretna liczba ile pasażerów może wejść do autobusu !!! Chyba kłopoty były z matematyki albo brak kalkulatorów 🙂 pozdrawiam