Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Na co możemy liczyć korzystając z pomocy drogowej? – doradza firma z Krakowa

Współcześnie w Krakowie, Warszawie, Poznaniu i innych polskich miastach działa wiele firm specjalizujących się w pomocy drogowej. Warto zdawać sobie sprawę, że ich oferta to nie tylko holowanie samochodów po wypadkach. Istnieje znacznie więcej powodów, żeby skorzystać z ich usług. Na co możemy liczyć nawiązując współpracę z firmą specjalizującą się w pomocy drogowej?

Kiedy pomoc drogowa jest nam potrzebna?

Istnieje wiele sytuacji, kiedy możliwość skorzystania z pomocy drogowej jest dla nas wybawieniem. Najczęściej są to mniejsze lub większe stłuczki, choć nie tylko. Część kierowców korzysta z pomocy takich firm w przypadku konieczności zmiany koła (to wbrew pozorom nie taka prosta sprawa), drobnych napraw (zdarza się, że to wystarcza do kontynuowania podróży), różnego rodzaju awariach. Niekiedy konieczna jest pomoc, gdyż wjechaliśmy w zaspę, zatankowaliśmy niewłaściwe paliwo lub też nie zadbaliśmy o jego wystarczającą ilość, co uniemożliwia nam dalszą jazdę. Bywa, że dzwonimy po pomoc drogową, gdyż zatrzasnęliśmy drzwi, podczas gdy kluczyki zostały w środku auta. Doświadczony kierowca wie, że na drodze może zdarzyć się praktycznie wszystko, dlatego zawsze ma kontakt do sprawdzonej firmy specjalizującej się w pomocy drogowej.

Jakie cechy powinna posiadać dobra firma zajmująca się pomocą drogową?

Osoby, które korzystają z usług pomocy drogowej bardzo cenią sobie szybki kontakt i czas reakcji. Dobra firma zareaguje natychmiast, kiedy nasz samochód zepsuł się w środku nocy, a my stoimy pośrodku leśnej drogi. Jej usługi są dostępne dwadzieścia cztery godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu (w tym także w dni świąteczne).

Bardzo ważne jest, żeby firma miała szeroki zasięg. Dużym atutem jest, kiedy może zaoferować nam szybką pomoc zarówno w kraju, jak i za granicą. Idealnie jest, kiedy działa w wielu miastach i krajach.

Dla wielu osób ważnym kryterium wyboru jest cena, dlatego tego typu usługi powinny charakteryzować się konkurencyjnymi cenami.

Ważna jest odpowiednia ilość przeszkolonego personelu, który posiada odpowiednie podejście do klienta. Niezmiernie istotny jest także specjalistyczny sprzęt, który pozwala na obsługę kilku zleceń w tym samym czasie. Często stłuczki, kolizje i inne awarie na drodze mają miejsce podczas bardzo trudnych warunków pogodowych. Z tego względu firma musi deklarować gotowość wyjazdu na drogę nawet podczas śnieżycy.

W wielu wypadkach bezdyskusyjnym plusem jest sytuacja, kiedy pracownicy firmy mogą naprawić szkody na miejscu zdarzenia. Znaczna część osób ceni sobie też możliwość skorzystania z samochodów zastępczych.

Atutem firmy zajmującej się pomocą drogową jest możliwość holowania zarówno samochodów osobowych, jak i ciężarowych. Wymaga to posiadania specjalistycznego sprzętu i określonych pojazdów.

Im więcej dodatkowych usług oferuje dana instytucja, tym bardziej cenią ją klienci.

Jak szukać najlepszej pomocy drogowej?

Kiedy zależy nam na znalezieniu dobrej firmy oferującej usługi holowania pojazdów i szeroko pojętej pomocy drogowej, nie powinniśmy sugerować się jedynie niską ceną i reklamami.

Bardzo ważne jest posiadanie własnego warsztatu – zarówno stacjonarnego, jak i mobilnego (kiedy zajdzie konieczność dokonania napraw na miejscu). Możliwość dokonania błyskawicznych napraw zostanie doceniona szczególnie przez tych klientów, którym bardzo zależy na czasie.

Usługą, na którą warto jest zwrócić uwagę to możliwość zapewnienia przez firmę noclegu w wypadku większej awarii, która nastąpiła z dala od naszego miejsca zamieszkania. Niektóre firmy zajmujące się pomocą drogową nawiązują współpracę z właścicielami hoteli, czy moteli.

O jakości firmy, z którą chcemy rozpocząć współpracę świadczy również to, czy oferuje ona możliwość wypożyczenia samochodu zastępczego. Auto zastępcze pomoże nam zaoszczędzić wiele czasu, a często także kontynuować podróż.

Oczywiście bardzo ważna jest także ilość i jakość sprzętu, którym dysponuje firma. Dobra firma oferująca pomoc drogową to taka, która nie każe na siebie długo czekać. Kiedy przydarzyła się nam awaria w trasie, jesteśmy bardzo zestresowani i oczekujemy, że pracownik natychmiast odbierze telefon.

Artykuł powstał we współpracy firmą Karambol – Pomoc Drogowa Kraków

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments