Na sygnale Oświęcim

Na cyku, bez uprawnień, ale za to z narkotykami

Fot. KPP w Oświęcimiu

W niedzielny wieczór policjanci z komisariatu w Brzeszczach przeprowadzili skuteczny pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że 35–letni mieszkaniec Oświęcimia był nietrzeźwy, nie posiadał uprawnień do kierowania, a ponadto znaleziono przy nim marihuanę.

Tuż przed 21.00 w Brzeszczach na ul, Turystycznej policjanci dostrzegli mazdę, której kierowca na widok radiowozu znacznie przyśpieszył. Podejrzewając, że mężczyzna może być nietrzeźwy ruszyli za pojazdem, dając kierującemu sygnały do zatrzymania się. Prowadzący mazdę nie reagował i z dużą prędkością wjechał na rondo. Stracił panowanie nad kierownicą. Uderzył w drogowskaz, a potem wjechał na chodnik uszkadzając koła pojazdu. Następnie na drugim pasie jezdni  porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo. Po krótkim pościgu został zatrzymany i obezwładniony.

Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że podejrzenie policjantów było słuszne. Alkosensor wskazał, że w organizmie mężczyzny znajdowało się 1,23 promila alkoholu. Ponadto 35–latek nie posiadał uprawnień do kierowania. Podczas jego przeszukania policjanci zabezpieczyli również woreczek z marihuaną, w związku z tym została mu pobrana krew do badań na zawartość środków odurzających.

Za niezatrzymanie się  do kontroli drogowej grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Natomiast za posiadanie narkotyków do trzech lat więzienia.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kri_
Kri_
9 miesięcy temu

“na cyku” – człeku, twoja nauczycielka polskiego płacze…