Wydarzenia Żywiec

Na Rysiance sypie śnieg. Zima wróci w Beskidy?

Fot. PTTK Rysianka

Schronisko górskie na Rysiance opublikowało dziś rano w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym widać znaczną ilość śniegu. Fotografia opatrzona była krótkim opisem – „Sypie, trzymamy kciuki za zimę”. Czy to oznacza powrót zimy w Beskidy?

 

Rysianka to leżący w Beskidzie Żywieckim szczyt o wysokości 1322 m n.p.m. Profil schroniska górskiego PTTK na Rysiance jest całkiem aktywny w mediach społecznościowych, gdzie publikuje m.in. zachwycające panoramy i zdjęcia z okolic góry. Dziś rano opublikowano jednak post, który z miejsca ucieszył setki obserwujących profil osób. Na Rysiance bowiem pada śnieg i jest go już całkiem sporo. To miła odmiana dla miłośników zimy, zwłaszcza, że w ostatnich dniach w Beskidach poczuć można było iście wiosenny klimat.

 

Czy zima jednak z nami zostanie? Może jedynie na górskich szczytach, w dolinach z pewnością nie. Synoptycy prognozują bowiem utrzymywanie się dodatnich temperatur na Podbeskidziu i Żywiecczyźnie. Dodatkowo w całym regionie obowiązuje dziś alert IMGW w sprawie intensywnych opadów deszczu.

 

google_news