Wydarzenia Bielsko-Biała Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice

Na skiturach na szczyt Pilska. Dla walczącej z mukowiscydozą Mimi

16-17 marca na Hali Miziowej odbędzie się InterAKCJA SKITUROWA – wyjątkowa zbiórka charytatywna na rzecz Mimi, która walczy z mukowiscydozą.

W programie imprezy charytatywnej na rzecz 7-letniej Marceliny Goldman przewidziano m.in. testy butów biegowych oraz nart skiturowych, wspólne wyjście na Halę Miziową oraz Pilsko, inspirującą opowieść podróżnika oraz szybką turę na szczyt. Każdy może dołączyć do społeczności wspierającej Mimi w walce o zdrowie!

Akcja skierowana jest do zarówno początkujących, jak i zaawansowanych miłośników skituringu, chcących przetestować profesjonalny sprzęt. Ale równie dobrze można wziąć w niej udział pieszo.

Program

Sobota, 16 marca
Spotkanie na Hali Mizowej. Możliwość dotarcia z Korbielowa szlakami. Żółty: Korbielów – Dolina Buczynki – Hala Miziowa (w górę 2,5 h, w dół 1,5 h); zielony: Korbielów – Hala Miziowa (w górę 2 h, w dół 1,5 h)
10.00-15.00 – testy nart skiturowych przy schronisku PTTK na Hali Miziowej
10.00-15.00 – testy butów biegowych
16.00 – wystąpienie himalaisty Piotra Krzyżowskiego – droga do zdobycia Nanga Parbat i Gasherbrum I. Chata grillowa przy schronisku PTTK na Hali Miziowej

Niedziela, 17 marca
10.00-13.00 – testy nart skiturowych przy schronisku PTTK na Hali Miziowej oraz doskonalenie jazdy na nartach i snowboardzie
10.00-14.00 – nauka jazdy na nartach lub snowboardzie
11.00 – szybka tura na szczyt Pilska z Hali Miziowej

Pomóc dziewczynce można TUTAJ.

Strona wydarzenia na Facebooku TUTAJ.

google_news