Bielsko-Biała Na sygnale

Na skrzyżowanie wjechał na czerwonym – ZDJĘCIA

Jeden zastęp straży pożarnej z JRG1 neutralizował skutki zderzenia dwóch samochodów osobowych na rondzie Solidarności w Bielsku-Białej. Sprawca zdarzenia nie zauważył czerwonego światła na sygnalizatorze.

Do zdarzenia doszło około godz. 11.40. Kierujący osobowym volkswagenem, skręcając w lewo, z ul. Kwiatkowskiego na ul. Warszawską, dostosował się do pierwszego sygnalizatora, na którym był wyświetlany sygnał zielony, ale nie zauważył sygnalizatora drugiego, na którym był wyświetlany sygnał czerwony, w wyniku czego uderzył w lewy bok mercedesa. Wskutek zdarzenia w mercedesie wystrzeliły boczne kurtyny. W samochodzie podróżowały trzy kobiety, zostały przebadane przez zespół ratownictwa medycznego, nic im się nie stało.

– Jeżdżę tym mercedesem od nowości, już czternaście lat. Nigdy nie miałam żadnej stłuczki… Auto było w perfekcyjnym stanie, serwisowane w ASO – powiedziała nam poszkodowana właściciela pojazdu.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników kolizji, kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawcę zdarzenia ukarano mandatem karnym w wysokości 500 zł i sześcioma punktami.
Utrudnienia w ruchu trwały ponad półtorej godziny.