Wydarzenia Bielsko-Biała

Na tandemie, rowerze poziomym i monocyklu – Bielski Rajd Rowerowy za nami

Fot. Artur Grabski

Sprzyjająca pogoda sprawiła, że na starcie 47. Bielskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego stanęło ponad dwa tysiące uczestników. Ich start z placu Ratuszowego zajął grubo ponad 20 minut.

Malowniczy pierwszy etap liczący 16 kilometrów kolarze przejechali w niespełna dwie godziny. Na półmetku w Jaworzu dokonano rozstrzygnięcia konkurencji regulaminowych i rozegrano kilka zadań sprawnościowych. Drugi etap na bielskie Błonia to już tylko 14 kilometrów.

Na mecie na rowerzystów czekał ciepły posiłek, kilka zadań sprawnościowych oraz wręczenie nagród. Rajd łączy pokolenia – najstarszy uczestnik miał 89 lat, najmłodsza uczestniczka 7 miesięcy. Najliczniejsza grupa zorganizowana liczyła 82 osoby, a nagrodę za najliczniejszą szkołę podstawową zgarnęła dwujęzyczna SP Primary Steps, która w swoich szeregach zgromadziła setkę cyklistów.

Na mecie pojawiły się  tandem, monocykl górski, a nawet  rowery poziome. Do finiszu dotarła również ukraińska grupa z zaprzyjaźnionego z Bielskiem-Białą Berdiańska, która trasę pokonała na rowerach miejskich.  Na mecie czas kolarzom umilała grupa wokalna „Niżej” z Domu Kultury Włókniarzy.

Autorem fotoreportażu jest Artur Grabski.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments