Sport Wadowice

Na tenisowym szczycie

Do rywalizacji przy stołach stanęło 215 zawodników i zawodniczek z całej Polski wyłonionych w eliminacjach wojewódzkich. Z grona dziewcząt najwyższy stopień podium zdobyła Zuzanna Piekarczyk z Inwałdu reprezentująca wadowicką Skawę.

Przez 3 dni (07-09 maja) na obiektach krakowskiej Bronowianki rozgrywano Grand-Prix Polski żaków w tenisie stołowym. W fazie grupowej (3 mecze), w 1/8 finału oraz w ćwierćfinale Zuzanna Piekarczyk nie oddała rywalkom nawet seta! W półfinale po bardzo dobrym meczu reprezentantka Skawy zwyciężyła 3:1 Aleksandrę Makar (NURT Przemyśl). Zaś finał z Wanessą Kulczycką to istny horror przy tenisowym stole. Zawodniczka z Gorzowa Wielkopolskiego prowadziła już 2:0 w setach, co jednak nie zdeprymowało podopiecznej Tomasza Piekarczyka (tata Zuzi). Kolejne 3 sety padły łupem tenisistki z Inwałdu. Zwycięstwo w Grand-Prix Polski to jeden z największych sportowych sukcesów Zuzanny Piekarczyk, trenującej tenis stołowy od 6 lat.

Reprezentantkę wadowickiej Skawy w najbliższym czasie czeka kilka ważnych zawodów: Mistrzostwa Polski młodzików (14-16 maja w Dębicy), Mistrzostwa Polski żaków (28-30 maja w Ostródzie), ogólnopolski turniej Pingla-Cup (12-13 czerwca w Grodzisku Mazowickim), gdzie Zuzia będzie walczyć zarówno w singlu jak i w grze podwójnej, występując wspólnie Julią Czają reprezentującą MRKS Gdańsk.