Cieszyn Na sygnale

Naciągacze w Górkach

Oszuści nękają od pewnego czasu mieszkańców Górek Wielkich. Amatorzy łatwego zarobku zwietrzyli okazję, przy budowanej sieci kanalizacji sanitarnej.

Na stronie internetowej Urzędu Gminy w Brennej pojawiło się ostrzeżenie, by mieszkańcy byli ostrożni w kontaktach z nieznanymi im osobami. Do gminy zaczęły bowiem docierać sygnały o próbach wyłudzenia należności za wykonanie przyłączy kanalizacyjnych do budynków. Nieznane osoby pojawiają się na posesjach i informują o konieczności dokonania zapłaty za przyłącze.

W wydanym komunikacie wójt informuje, iż obecnie w Górkach Wielkich w rejonie ulic Stromej, Żurawiej, Kruczej, Jaskółczej, Drozdów, Zacisze oraz części ulicy Szpotawickiej, realizowana jest inwestycja związana z trzecim etapem budowy kanalizacji sanitarnej na osiedlu Szpotawice. Wykonanie przyłączy do budynków nastąpi na podstawie umów, które będą podpisywane Urzędzie Gminy w Brennej, pomiędzy właścicielami poszczególnych nieruchomości a gminą. Przy podpisaniu umowy mieszkańcy będą mogli złożyć wniosek o udzielenie dotacji na wykonanie przyłącza kanalizacyjnego do budynku.

Wszelkie rozliczenia finansowe za wykonanie przyłączy, realizowane będą na podstawie zawartych umów na rachunek gminy Brenna lub bezpośrednio w kasie Urzędu Gminy. Każde inne żądanie zapłaty przez osoby trzecie za podłączenie budynku do sieci kanalizacji sanitarnej w ramach prowadzonej inwestycji jest próbą wyłudzenia – przestrzega wójt Jerzy Pilch. Informacje w sprawie rozliczeń za wykonanie przyłączy kanalizacyjnych do budynków, uzyskać można w pokoju nr 24 Urzędu Gminy w Brennej, albo telefonicznie pod numerem 33/853 62 22, wew. 226.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o