Wydarzenia Żywiec

Nagroda dla Szpitala Żywiec

Fot. Szpital Żywiec

Mają się czym pochwalić. Szpital Żywiec otrzymał nagrodę główną dla Budowy 2020 r. w kategorii obiekty zdrowia w finale prestiżowego konkursu „Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku”.

Wspomniany konkurs organizowany jest od 1996 roku, a jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie przedsięwzięć budowlanych ukończonych w danym roku, które wyróżniają się szczególnymi walorami. W tegorocznej edycji brało udział ponad 80 budynków z całej Polski, a w kategorii obiekty zdrowia nagrodę główną otrzymał Szpital Żywiec. Podczas uroczystej gali w Zamku Królewskim w Warszawie nagrodę odebrali Małgorzata Świątkiewicz, dyrektor Szpitala Żywiec oraz Wadim Kurpias, dyrektor zarządzający InterHealth Canada w Polsce.

Poza nagrodą w kategorii obiekty zdrowia Szpital Żywiec wyróżniono również w kategorii inwestor, w której nagrodę Związku Powiatów Polskich za budowę szpitala otrzymało Starostwo Powiatowe w Żywcu. Głównym wykonawcą budynku Szpitala była firma Wodpol z Żywca, a projektantem firma Arup.

Fot. Szpital Żywiec

Fot. Szpital Żywiec

KB_42_2021
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Maciej
Maciej
28 dni temu

Nagrodę dla Szpitala Powiatowego odbiera Szpital Żywiec. Cyrk.

Paweł
Paweł
28 dni temu

Przypominam, stopa zwrotu zainwestowanego kapitału musi wynieść ok 20%. Oj, szkoda mi mieszkańców Żywca i powiatu, odchorują to, dosłownie.

czas na zmiany
czas na zmiany
28 dni temu

Co za kraj………

Hermenegilda
Hermenegilda
28 dni temu

Nie wzięli pod uwagę problemy z budową a i uruchomieniem, długami po starym szpitalu? Za co nagroda dla Starostwa?