Cieszyn Kultura i rozrywka

Nagrody im. Szersznika wręczone

Fot. Z archiwum Starostwa Powiatowego w Cieszynie

Ze względu na sytuację pandemiczną nie odbyło się coroczne oficjalne wręczenie zasłużonym mieszkańcom nagrody im. Księdza Leopolda Szersznika. Zamiast na gali nagrody wręczono w trakcie ostatniego posiedzenia Zarządu Powiatu.

Laureatami Nagrody im. ks. L. Szersznika w 2020 roku zostali: prof. Daniel Kadłubiec – w dziedzinie ochrony kultury, Piotr Gruchel – w dziedzinie upowszechniania kultury oraz Urszula Korzonek – w dziedzinie twórczości artystycznej. Uroczystość miała miejsce podczas posiedzenia Zarządu Powiatu Cieszyńskiego w środę, 10 lutego 2021 r.  Urszula Korzonek, ze względu na stan zdrowia, nagrodę odebrała we własnym domu z rąk Janiny Żagan, wicestarosty Powiatu Cieszyńskiego.

Co warte podkreślenia, wszyscy laureaci legitymują się niezwykłym i bogatym dorobkiem artystycznym, który jest trwałym wkładem w rozwój i upowszechnianie kultury Śląska Cieszyńskiego o zasięgu ogólnopolskim i europejskim. Nagrodzeni cechują się kreatywnością, niesamowitą ciekawością świata, cudowną wrażliwością, a w szczególności pasją. W naszym regionie mówiąc czy pisząc o „Szersznikach” zawsze należy podkreślać ich ważność, gdyż tylko szeroko rozumiana kultura może mieć istotny wpływ na określenie oraz rozkwit tożsamości miejsca, w którym na co dzień żyjemy – mówi Mieczysław Szczurek, starosta cieszyński.

Nagrody wręczali: Mieczysław Szczurek, starosta cieszyński, Janina Żagan, wicestarosta oraz Stanisław Kubicius, Przewodniczący Rady Powiatu Cieszyńskiego.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments