Wydarzenia Cieszyn Kultura i rozrywka

Nagrody Kolberga powędrują do Jaworzynki

Fot. Gmina Brenna

W tegorocznej 47. edycji Nagrody im. Oskara Kolberga laureatami konkursu zostało 14 artystów, wśród których znalazła się multiinstrumentalistka z Trójwsi. Tam trafi też nagroda specjalna dla wyjątkowego ucznia.

Nagrody im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej” to najstarsze i najważniejsze wyróżnienie w dziedzinie kultury tradycyjnej w Polsce. Przyznaje Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

W tym roku laureatką w kategorii “Mistrz tradycji”, została Monika Wałach-Kaczmarzyk z Jaworzynki. To multiinstrumentalistka i śpiewaczka. Od ponad 30 lat zajmuje się kształceniem dzieci i młodzieży w zakresie gry na instrumentach oraz śpiewu tradycyjnego. Jest też  instruktorką grup obrzędowych.

Po raz drugi w ramach Nagrody im. Oskara Kolberga przyznana została także nagroda specjalna dla wyjątkowego ucznia wskazanego przez Mistrza Tradycji. W tym roku wyróżnienie powędruje do Karoliny Kupczyk, która gra na altówce i aktywnie działa w zespołach Wałasi oraz Grupa Śpiewacza Jaworzyncianki.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ela
Ela
7 miesięcy temu

Gratulacje!!! widać że pani jest autentyczna,cieszy Ją to co robi i taka osoba na pewno zaraża swoim entuzjazmem innych.🥰😁👏👏👏