Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice Żywiec

Najszybsza Polka formuły W – na dniach otwartych w A/B/C

Od 27 do 28 czerwca w PHU A/B/C  przy ul. Strażackiej 37, odbyły się jak co roku dni otwarte.

To wydarzenie, na którym gromadzą się zarówno klienci, jak i producenci elektronarzędzi oraz narzędzi ręcznych, sprzedawanych w Bielsku-Białej. Wśród wystawców były znane marki takie jak DeWALT, Makita, Fein, Alpen, Bahco, Koken, Wera, Irimo, Knipex, Stanley, Krause i Pica, które wystawiały swój najnowszy osprzęt.

Gościem specjalnym dni otwartych, była Gosia Rdest, pierwsza Polka ścigająca się w formule W ze swoim Seatem Leonem.

Gosia jest związana z A/B/C już od trzech lat. To dzięki takim właśnie osobom i firmom, które zdecydowały się ją sponsorować i wspierać w ciężkiej pracy wkładanej w poprzednie sezony wyścigowe, dziś jest jedną z 18 kobiet z całego świata, które ścigają się w nowej serii wyścigowej W Series, walcząc o zwycięstwa za sterami bolidu Formuły 3.

Gosia Rdest to najszybsza Polka na torach wyścigowych w kraju i za granicą. Przeszła drogę od gokarta do 500-konnej tylnonapędowej bestii. Pierwsze kroki stawiała w kartingu w wieku 12 lat. Teraz ściga się na torach wyścigowych na całym świecie, od Daytony po Dubaj.

Sezon 2018 rozpoczęła od zdobycia I miejsca w wyścigu 24h w Dubaju. Startowała w serii GT4 European Series w barwach zespołu Phoenix Racing, stając na podiach w Brands Hatch, Misano, i na Hungaroringu.  W 2019 roku udało się jej ponownie stanąć na podium w Dubaju. W sezonie 2019 Gosia bierze udział w pierwszej w historii motorsportu serii Formuły 3 dedykowanej wyłącznie dla kobiet – W Series.

Jedną z rozrywek podczas trwania dni otwartych  w PHU A/B/C  były wyścigi miniaturowymi samochodami buggy Red Bull, z atrakcyjnymi nagrodami.

Nie zabrakło również – na wspólnym pikniku – zimnych napojów i kiełbasek z grilla.

 

 

 

 

 

KB_ceny
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
2 lat temu

Ja gdyby Pani redaktor dała na pierwszy plan wiertarki , rusztowania, pilarki itp pod tymi namiotami to by mnie nie zainteresował tak jak piękna dziewczyna przy samochodzie 🙂 Przyciągnięcie uwagi do samego wydarzenia firmy moim zdaniem marketingowo udany i zamierzony i o to chodziło.
Z tego co czytam to sama firma ABC jest sponsorem i “wystawiła” Gochę jako swoją gwiazdę.
Byłem w pierwszym dniu i fajna sprawa. Szkoda tylko,że cenowo nie było lepszych okazji rabatowych.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu
Reply to  Marek

Nie spodziewam się aby A/B/C się obraziła, mówię o proporcjach. Cenowo lepsze okazje rabatowe na co bo nie ma wymienionych pilarek, wiertarek, rusztowań. Może jakieś nowości dla hobbystów? a te trzeba przybliżyć. Po prostu widać, że relacjonujący powinien być facet, bez szowinizmu.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu

Ale dni otwarte A/B/C były chyba ważniejsze od Gosi Rdest. Nie ma szczegółów o wystawianym sprzęcie a 4/5 artykułu to promocja Gosi Rdest. Zdjęcia z Gosią Rdest są w przybliżeniu a ze sprzętem w oddaleniu. Panią redaktor interesował temat?