Wydarzenia

Najważniejszy mecz na dużym boisku w historii klubu? Rekord o krok od historycznego awansu

Fot. BTS Rekord

To będzie historyczny mecz, a wygrana w nim, da drużynie Rekordu upragniony awans. W sobotę w Cygańskim Lesie lider zmierzy się z mocnym Górnikiem Polkowice. Podczas meczu oficjalnie otwarta zostanie wybudowana niedawno nowa trybuna.

Rekord przystąpi do spotkania z Górnikiem Polkowice jako lider III ligi, a wygrana da upragniony awans, bez względu na wynik meczu jedynego konkurenta do awansu – rezerw Śląska Wrocław. Górnik to czwarty zespół w tabeli, wiele osób twierdzi, że to pozycja zdecydowanie za niska jak na potencjał drużyny, w której znajdziemy nawet piłkarzy z ekstraklasową przeszłością jak Szymon Drewniak.

W Polkowicach nie ukrywają, że w przyszłym sezonie celem zespołu będzie awans do II ligi. W rundzie jesiennej Rekord zremisował w Polkowicach 1:1, a w sobotę również nie będzie łatwo o wygraną.

W zespole Rekordu pełna mobilizacja, aktualnie z drużyną nie trenują Zbigniew Wojciechowski i kapitan drużyny Konrad Kareta, ale urazy nie powinny ich wykluczyć z sobotniego występu. Z powodu zawieszenia za żółte kartki najpewniej nie zagra Tomasz Nowak, ale klub odwołał się od ostatniego upomnienia.

Mecz o sporym ciężarze gatunkowym, nic zatem dziwnego, że cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród kibiców. Bilety rozchodzą się w szybkim tempie, ale „ratunkiem” ilościowym będzie zapewne nowa trybuna, której oficjalne otwarcie nastąpi podczas sobotniego meczu. Wejściówki dostępne w siedzibie i na kupbilet.pl. Początek spotkania w Cygańskim Lesie w sobotę o godz. 17.00.

bak

google_news