Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Namierzanie telefonu – na co pozwalają aplikacje?

Internet pełni dziś dziesiątki funkcji. Sieć służy nam do komunikacji, pracy, rozrywki, nauki, pozyskiwania informacji czy zakupów. Coraz częściej korzystamy z niej za pomocą smartfonów i innych przenośnych urządzeń, które pozwalają nam cieszyć się swoimi możliwościami z niemal dowolnego miejsca. Tak duża mobilność to jednak także zagrożenie – przenośne urządzenia łatwo zgubić, coraz częściej są one także celem złodziei i kieszonkowców. Kiedy możemy namierzyć telefon i jakie funkcje oferują dzisiejsze aplikacje?

Namierzanie telefonu przez internet – kiedy warto?

Na samym wstępie warto zaznaczyć, że namierzenie każdego telefonu nie zawsze jest możliwe (przeczytać o tym można pod adresem https://inlookup.com) – zwłaszcza w przypadku, gdy ten nie należy do nas. Wszelkie próby lokalizacji takiego urządzenia (poza uprawnionymi do tego służbami) może zostać uznane za naruszenie prywatności. Nie oznacza to jednak, że w przypadku utraty urządzenia jesteśmy skazani na bezczynność. Okazuje się bowiem, że dziś możemy zarówno zdalnie namierzyć nasz sprzęt, jak i podjąć wobec niego konkretne działania. Dotyczy to przede wszystkim osób, które utraciły swoje urządzenie w wyniku zagubienia lub kradzieży. Z tego rodzaju rozwiązań skorzystać mogą także rodzice, którzy martwią się o telefony swoich dzieci. Coraz częściej na swego rodzaju lokalizatory decydują się także pracodawcy, którzy dzięki temu mają większą kontrolę nad urządzeniami służbowymi podwładnych. W sieci znajdziemy dziś sporo aplikacji typu phone tracker czy phone localization. Czym się charakteryzują i jak wybrać najlepszą z nich?

Jakie funkcje mają aplikacje do namierzania telefonu?

Oprogramowania do namierzania telefonu udostępnia swoim użytkownikom chociażby Google (analogiczną usługę proponuje także Apple). Dzięki nim możemy zarówno namierzyć i zablokować telefon, jak i zdalnie wymazać wszystkie prywatne informacje. Dzięki temu urządzenie stanie się niemal bezużyteczne w rękach potencjalnego złodzieja czy nieuczciwego znalazcy. W sieci znajdziemy także sporo innych aplikacji, które bardzo często oferują jeszcze szerszą paletę usług. Proponują one chociażby historię lokalizacji, kopię smsów czy rejestr wykonywanych i odbieranych połączeń z namierzanego telefonu. Warto wówczas pamiętać, że wymaga to zazwyczaj zainstalowania aplikacji na namierzanym telefonie i zgody jego właściciela na wymienione działania. Dzięki temu możemy być jednak o wiele spokojniejsi – nasze obawy zostaną bowiem rozwiane. Tematykę namierzania i lokalizowania telefonów bardzo często poruszają zagraniczne serwisy technologiczne – przykładem może być wspomniany już serwis https://inlookup.com.

google_news
BCBB
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments