Bielsko-Biała Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec

Narciarska młodzież w Lahti. Niebawem Mistrzostwa Świata Juniorów

Polski Związek Narciarski podał skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Juniorów i U-23 w narciarstwie klasycznym. Juniorski czempionat, pierwotnie planowany w Wiśle, ostatecznie przeniesiono do Finlandii, gdzie gospodarzami zawodów będą Lahti oraz Vuokatti.

Reprezentacja Polski liczy łącznie 57 osób: 29 zawodniczek i zawodników oraz 28 członków sztabu szkoleniowego. O medale powalczy pięciu skoczków i pięć skoczkiń, trzech zawodników w kombinacji norweskiej, osiem biegaczek i ośmiu biegaczy narciarskich. Trzy zawodniczki oraz trzech zawodników w biegach narciarskich startować będą w Mistrzostwach Świata U-23. W kadrze biało-czerwonych nie zabrakło reprezentantów Beskidów.

O medale w kategorii U-23 powalczą biegaczki Magdalena Kobielusz i Eliza Rucka z Istebnej (obie KS AZS AWF Katowice) oraz Mateusz Haratyk (NKS Trójwieś Beskidzka). W zawodach juniorskich wystartują natomiast: skoczkinie Nicole Konderla (KS AZS AWF Katowice) z Wisły i Wiktoria Przybyła (SSR LZS Sokół Szczyrk), skoczkowie WSS Wisła – Arkadiusz Jojko i Kacper Juroszek oraz Jan Habdas (LKS Klimczok Bystra). Na trasach narciarskich zobaczymy Karolinę Kukuczkę (MKS Istebna) i Łukasza Gazurka (NKS Trójwieś Beskidzka).

Rywalizacja rozpocznie się 9 lutego, a zakończy 14 lutego.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments