Cieszyn Na sygnale

Narkotyki, kradziony sprzęt i broń. 44-latek z gminy Skoczów w opałach

Fot. KPP w Cieszynie

Mieszkaniec gminy Skoczów ma sporo na sumieniu. Mundurowi przeszukali dom 44-latka i znaleźli w nim m.in. sporą ilość narkotyków. A zaczęło się od kradzieży…

– Policjanci cieszyńskiego wydziału kryminalnego, w związku z prowadzonym postępowaniami karnymi dotyczącymi kradzieży, zatrzymali 44-letniego mieszkańca gminy Skoczów. Analizując prowadzone sprawy, ustalili, że w jego domu mogą znajdować się nie tylko kradzione przedmioty, ale również narkotyki. Pomimo zainstalowania przez przestępcę wielu kamer, które strzegły wejścia do posesji, funkcjonariusze dostali się na jej teren i zatrzymali mężczyznę. Podejrzany nie zamierzał współpracować, co nie przeszkodziło cieszyńskim kryminalnym w skutecznej realizacji zaplanowanych czynności – informuje Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

W trakcie przeszukania mundurowi znaleźli w jego domu znaczną ilość narkotyków. W piwnicy mężczyzna przechowywał blisko 35 gramów zabronionej substancji psychotropowej – klefedronu oraz ponad 20 gramów marihuany i kilkadziesiąt tabletek z nieznaną substancją, które przekazane zostały do analizy w laboratorium. Poza narkotykami policjanci zabezpieczyli też przedmioty przypominające broń oraz inne rzeczy pochodzące z różnych kradzieży, takie jak zrabowany kilka tygodni temu telefon komórkowy warty ponad 5 tys. zł, sejf czy tablice rejestracyjne.

– 44-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mundurowi zabezpieczyli ujawnione podczas przeszukania wszystkie nielegalnie posiadane przez niego przedmioty. Podejrzewany o przestępstwa mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi cieszyńska prokuratura. Policjanci sprawdzają, czy mężczyzna nie dopuścił się innych przestępstw, w tym czy nie udzielał środków odurzających innym osobom oraz w jaki sposób wszedł w posiadanie skradzionego telefonu – wyjaśnia Krzysztof Pawlik.

google_news
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
culombo
culombo
7 miesięcy temu

Od razu tego złodzieja zmusić do połknięcia wszystkiego co posiada i zasypać go skradzionymi rzeczami , bo inaczej dalej będzie nas okradał .

Marek
Marek
7 miesięcy temu

Broń? przecież to legalne ,wiatrówki” na CO2… bez przesady…

Waldek Pyta
Waldek Pyta
7 miesięcy temu
Reply to  Marek

I ta znaczna ilość narkotyków..dwadzieścia gram trafki i trzydzieści gram dopalacza.Dobrze że zatrzymali ale bez przesady..Pani autor,jak określi Pani większe ilości np. Litr płynnej amfetaminy lub kilkaset gram marychy?mega ilość?kuriozalna ilość?pytam z ciekawości..

Last edited 7 miesięcy temu by Waldek Pyta