Wydarzenia Bielsko-Biała

Narty na „kołek”?

To już chyba ostatni dzień kiedy można jeszcze  pojeździć na nartach na Dębowcu w Bielsku-Białej. Wysokie temperatury oraz halny sprawiły, że  śnieg zszedł ze stoku w  mgnieniu oka.

Tymczasem jeszcze kilka dni temu szefowie spółki ZIAD (administrującej wyciągiem) zapewniali, że są dobrze przygotowani na to, aby w ciepłe dni łatać  ewentualne ubytki śniegu na stoku. W ciągu zimowych dni przygotowali bowiem spory jego zapas. Natura okazała się jednak silniejsza. Dzisiaj, choć na trasie pojawiły się wyraźne „przetopy” to jednak można jeszcze w miarę dobrze poszusować. Zwłaszcza  że narciarzy jest niewielu.

Dębowiec to nie jedyne miejsce w Beskidach, gdzie sezon narciarski się już skończył. Od kilku dni stoi między innymi wyciąg  w Solisku w Szczyrku  (prowadzący w  kierunku hali Skrzyczańskiej). Tam powodem jest awaria, lecz urządzenie nie będzie już tej zimy naprawiane. I tak wyciąg miał być bowiem w niedługim czasie rozebrany z uwagi na rozpoczynającą się modernizację Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments