Wydarzenia Żywiec

Nasze najaktywniejsze gospodynie. Puchary wręczone – ZDJĘCIA

Mirosław Dziergas (z lewej) i Mirosław Galczak wręczają puchar Elżbiecie Suchanek. Fot. Beata Stekla

Elżbieta Suchanek, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich z Łodygowic odebrała dzisiaj puchar będący nagrodą w plebiscycie “Żywieckiej Kroniki Beskidzkiej” na najaktywniejsze KGW w powiecie żywieckim.

Trofeum wręczali Mirosław Galczak, prezes Wydawnictwa Prasa Beskidzka oraz Mirosław Dziergas, dyrektor Wydziału Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Żywcu.

Puchary otrzymały także KGW z Łysiny (gmina Łękawica) oraz  KGW nr 2 z Milówki. Niemniej liderkami wśród najaktywniejszych są gospodynie z Łodygowic.

Przypomnijmy. Plebiscyt przebiegał dwuetapowo. W pierwszym czytelnicy zgłaszali kandydatury. Po podliczeniu zgłoszeń okazało się, że do Złotej Trójki weszły wspomniane KGW. Etap ten objął honorowym patronatem starosta powiatu żywieckiego Andrzej Kalata. W drugim czytelnicy wybierali najaktywniejsze koło, spośród trzech wcześniej wyłonionych. Bank rozbiły gospodynie z Łodygowic.

Puchary wręczono podczas “Beskidzkiego Karnawału”, który dzisiaj odbywał się w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu. W trakcie imprezy koła gospodyń częstowały swoimi specjałami, a rękodzielnicy oferowali swoje wyroby. Sceną zaś zawładnęły Orkiestra Dęta OSP Międzybrodzie Bialskie oraz zespoły “Mały Haśnik” z Żabnicy, “Ziemia Żywiecka” z Żywca, “Sokołowianie” z Sokołowa Podlaskiego i Formacja Tańca Towarzyskiego “Ego Dance” z Żywca. Wydarzenie zakończył koncert zespołu “Chwila”.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o