Na sygnale Oświęcim

Nauka jazdy po zakrapianej nocy. Instruktor narobił sobie mnóstwo kłopotów

Zdjęcie poglądowe. Fot. KPP w Oświęcimiu

W Oświęcimiu w ręce policjantów wpadł podchmielony instruktor nauki jazdy. W takim stanie miał pod opiekę siedzącą za kierownicą 18-latkę. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Rzecz się działa 11 listopada na ul. Zatorskiej w Oświęcimiu. Rankiem policjanci zatrzymali do kontroli hyundaia. – Za kierownicą pojazdu siedziała kursantka 18-letnia mieszkanka powiatu chrzanowskiego. Nastolatka została poddana badaniu stanu trzeźwości, które nie wykazało alkoholu. Następnie badaniu stanu trzeźwości został poddany 60-letni instruktor nauki jazdy. Jego badanie wykazało 0,46 promila – relacjonuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Policjanci, informując mężczyznę o popełnionym wykroczeniu, przerwali praktyczny kurs nauki jazdy. Ponadto zatrzymali instruktorowi prawo jazdy. – Zgodnie z prawem, w przypadku prowadzonej lekcji nauki jazdy, to właśnie instruktor traktowany jest jak kierowca, ponieważ kursant nie ma uprawnień do kierowania. Instruktor bierze odpowiedzialność za kursanta. Dlatego to 60-latek będzie odpowiadał za wykroczenie, którym jest kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu – wyjaśnia rzecznik.

– Policjanci sporządzili dokumentację w celu dalszych czynności wyjaśniających pod kątem możliwości popełnienia wykroczenia, za które grozi kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet kara aresztu, o czym zdecyduje sąd – informuje Małgorzata Jurecka.

google_news
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
OrWell
OrWell
1 rok temu

Tyle, co nic, ale gawiedź chichoce.

Jola
Jola
1 rok temu

Stary ORMOWIEC, a głupi.

Cybant
Cybant
1 rok temu

stary a głupi